Vydařené červnové závody s rekordní účastí...

08.06.2024 10:38

Letos poprvé jsme představili nový formát závodů pro děti. Původní záměr udělat závody pro děti, pro které není cyklistika hlavní sport, jsme zachovali. A také proto, abychom dali šanci postavit se na stupně vítězů i dalším dětem, oddělili jsme ve starších kategoriích děti, které opravdu na kole závodí. Proto jsme vytvořili 3 nové kategorie dle věku pro děti r. n. 2015 a starší. Těmto závodníkům jsme postavili ještě delší a obtížnější okruh.. Ale i méně zkušeným dětem jsme opět připravili dřevěné překážky, které zpestřili horní okruh.

Záměr se zřejmě vydařil. Na start červnového závodu se postavilo 169 dětí, což je výrazně překonaný rekord. Tohle všechno podpořilo i relativně pěkné počasí, kdy jen závěrečné kategorie byly ztíženy mokrou tratí po krátkém dešti.

Každý závodník si po dojezdu vyzvedl jako odměnu čokoládu Carla a k tomu ještě věcnou cenu dle výběru.

Za podporu na těchto závodech děkujeme především těmto firmám a jednotlivcům, bez kterých by závod v takové míře nemohl být uspořádán: 

firma Kupkolo.cz, která obstarala ceny pro vítěze a do tomboly, výrobce čokolády Carla, finanční podpora od města Dvůr Králové nad Labem

pomoc přišla od Skiservis Patrik Hroneš, poděkování patří i Lucii Blažkové a Fandovi Kosovi za nafocení a natočení závodu, moderátorovi Petru Novotnému za moderování a všem dalším členům oddílu i dobrovolným pomocníkům…

Výsledky všech kategorií jsou k dispozici zde:

Fotografie ze závodu od Lucky Blažkové jsou tady: (V neděli 9.6. přidáno cca 400 fotek)

Máme tu také videa od skvělého fotografa Fandy Kose. Starší závodníci z oddílů zde:, dále mladší závodníci tady: a tady je celkový souhrn: