Krakonošův cyklomaraton a Žernovský bajk

17.06.2019 13:12

O tomto víkendu se konaly 2 velké akce v našem regionu - silniční Krakonošův cyklomaraton a bajkový Žernovský bajk. Na obou akcích se představila většina našich oddílových závodníků.

 

Silniční Krakonošův cyklomaraton nabídl hned 2 těžké trasy - 125 km a 175 km. Na obou z nich jsme měli své zástupce. Nejmladší účastník na krátké trati Honza Lukeš si nezadal ani ve svých 15-ti letech s o mnoho staršími a vybojoval i po pádu na Hrádečku celkové 54. místo a 23. v kat. Měli jsme tu i další borce. Luboš Toman vybojoval 4. místo v kategorii, Lukáš Fejk 38. místo a David Voňka po problémech se zády v závěru 45. místo. Na extrémní dlouhé trase jsme měli také závodníky z Carla.kupkolo.cz. Každý, kdo v tom horku a větru dojel, zasloužil uznání. A navíc ještě když zajede velice dobře, jako třeba Lukáš Toman, který dojel 20. ve své kategorii a Radek Marek 31.

Na dětských tratích jsme měli také zástupce - dvojčata Holanovi. Anežka svou kategorii vyhrála a Matěj skončil na 2. místě.

výsledky:

 

A podíváme se na Žernovský bajk. Na tří okruhovém závodě vybojoval Jirka Koblasa bronz. Mezi ženami na 2 okruhy vyhrála Karolína Bergerová a na bedně ji doplnila 3. místem Petra Čeřovská. No a naši mládežníci si zajeli 1 okruh. 5. místo tady vybojoval Tobiáš Kulveit a Anežka Holanová, 7. skončil Adam Ulvr a 8. Matěj Holan.