Na kole Schulzovými sady červen 2022

Furt plnej....

07.07.2022 10:16

Sezóna je v plném proudu a závodů, kterých jsme se zúčastnili bylo požehnaně. Pěkných výsledků jsme dosahovali od dětských kategorií až po veterány. Naše dresy byly vidět například na těchto závodech:

Na Kole pro život v Mladé Boleslavi:

1.  Luboš Toman

3.  Anna Benešová

5. Lukáš Toman

21. 5. se konala Jičínská 50tka, o které byl samotný článek.

Tento den také na Mostkách startoval závod 400 Ultra respektive 200 hard. Bajkové čtyřkilo nikdo z našeho týmu nejel, že by příští rok? Na dvoukilu byl 28. Luděk Novotný.

Prima cup na Dolní Moravě letos hostil dne 28.5.  Mistrovství republiky v maratonu.  Se záludným počasím (déšť, kroupy, sníh, slunce…) a extrémní tratí si poradili:

Na 90 km trati:

4. Jirka Koblasa

25. Lukáš Toman

Na krátké trase 2. Adam Ulvr

2. 6. se konalo Medvědínské cross-county ve Špindlerově Mlýně, tento závod sponzoroval také Kupkolo.cz. Na bedně byl Luboš a Lukáš Toman, dále Kuba Skalický.

Tradiční první červnou neděli se konal Cyklomaraton v Hradci Králové, kde jsme byli početně zastoupeni:

Na dětských tratích 2. Tadeáš Ulvr

V Osečné v Podještědí na rychlé 50km Podralskem patřící do Galaxy Stevens série byli:

4. Jakub Skalický

Na Malevil cupu v Jablonném v Podještědí. 23. ročník tohoto závodu byl tentokrát rozdělen do dvou závodních dní a to v sobotu – International MTB marathon Malevil cup a v neděli jako Mistrovsví Evropy v maratonu pro závodníky elite a masters bojující o tituly mistrů Evropy. V horkém až extrémním počasí po oba dny byli:

100km trať:  13. Lukáš Toman

50 km trať: 1. Luboš Toman

30 km trať: 1. Anna Benešová

3. Jakub Skalický

7. Adam Ulvr

a v neděli v rámci Mistrovství Evropy dojel na 70 km trase 5. Jirka Koblasa – v kategorii 55-59 let.

Ve stejný den jako Malevil se jel také v Trutnově silniční Krakonošův cyklomaraton:

Dlouhá 135 km trať – 19. Marek Radek

-          66. Luďa Novotný

Krátká 95 km trať – 3. Gábina Slabá

-          11. Jirka Voňka

-          17. Lukáš Fejk

Dále byla 18. 6. v mixech druhá Kateřina Bergerová na Jihlavské 24 hodinovce respektive 12-hodinovce.

Dále pokračuje také Jičínská cykloliga – seriál časovek a cross-country závodů, kterých se někteří naši závodníci pravidelně účastní.

Tento poslední červnový víkend první část sezóny vyvrcholí několika závody. Tak v hojném počtu, třeba na maratonu v Lomnici nad Popelkou – Rohanské stezky nebo další týden na dalším ročníku etapového závodu MTB Trilogy v Teplicích nad Metují.

fotky

Lukáš Toman

Na kole Schulzovými sady 1. závod 2022

24.06.2022 10:52

Ve čtvrtek 23. června to opět v parku vypuklo.

Dětem pomalu končí škola a tak je více času pro odpolední aktivity. A jednou z těch pravidelných jsou i cyklistické závody pro děti škol a školek Dvora Králové a okolí. A jak je vidět, možná i díky počasi byl o ně velký zájem.  Těchto závodů se zúčastnilo 122 dětí...

Začalo se od nejstarších, kde bohužel nebyl o závodění takový zájem. S ubývajícím věkem ale závodníků přibývalo. Zakončili jsme tradičně odrážedly a pro vyplnění času před vyhlášením nejlepších i sranda závody pro rodiče.

Vzhledem k tomu, že panovalo velké teplo, nedostával každý závodník po dojetí čokoládu, ale každý si mohl vybrat z věcných cen, což se dětem líbilo snad ještě více.

Za podporu na těchto závodech děkujeme především těmto firmám a jednotlivcům, bez kterých by závod v takové míře nemohl být uspořádán:

firma Kupkolo.cz, která obstarala ceny pro vítěze a do tomboly,

výrobce čokolády Carla

mediální podporu a propagaci obstaral především portál Královédvorsko.cz,

finanční podpora od města Dvůr Králové nad Labem

pomoc přišla od Skiservis Patrik Hroneš

poděkování patří i Lucii BlažkovéJanu Holanovi za nafocení celého závodu, moderátorovi Petru Novotnému za moderování a všem dalším členům oddílu i dobrovolným pomocníkům…

Výsledky všech kategorií jsou k dispozici zde:

Fotografie ze závodu od Lucky Blažkové jsou tady jsou zde i fotky od Jana Holana, kde je i vyhlášení nejlepších a taky video

Zpravodajství 2022

Jičínská 50 i letos na vítězné vlně

25.05.2022 09:51

V sobotu 21. 5. nás bylo na 17. ročníku Jičínské 50 opět vidět, cinkalo to pěkně:-) Bouřka v předvečer závodu trať sice lehce poznamenala, to nás však neodradilo postavit se na start. Červené dresy bylo vidět v dětských i juniorských kategoriích. A nevedly si vůbec špatně, na krátké trase Jakub Skalický skončil ve slušné konkurenci 5. a Tobiáš Kulveit 11. Adam Ulvr si dal 50 km a vyjel si 7. příčku v konkurenci mnohem starších závodníků..