Na kole Schulzovými sady - červen 2024 - report

V této rubrice nejsou žádné články.

Novinky

Příprava závodníků oddílu na sezónu

08.04.2023 09:19
Počáteční příprava na cyklistickou sezónu se blíží ke konci a naši závodníci tak ladí formu na první závody, některé závody už se rozjely např. Český pohár v MTB i na silnici... Část týmu nyní najíždí potřebné kilometry v teple na oblíbené Mallorce, počasí se blíží ideálu a borci sálají optimismem. Tréninková skupina je složená nejen že závodníků našeho oddílu, ale i borců že Špindlerova Mlýna, Nové Paky, Jičína... Lukáš Fejk zvolil už dřívější treninkový kemp na Mallorce a třeba Lukáš Toman zvolil netradiční přípravu v Himálajích na treku okolo Annapuren, kdy strávil 10 dní ve výšce nad 3 000 metrů.
První prověrkou, kde budeme zastoupeni ve větším počtu by měl být příští týden otvírák Prima cupu v Hradci Králové nad Labem (15.4.) Od příštího víkendu pak závody pokračují například Aprílovou osmičkou v Teplicích nad Metují a víkend následující už je MČR v maratonu Stolové hory...

Otevření modrého trailu u nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem

23.10.2022 11:12

Tak jsme se dočkali a v pátek 21.10.2022 jsme slavnostně otevřeli první oficiální trail ve Dvoře Králové nad Labem. Modrý trail je svou obtížností určený pro začátečníky i děti. Pokud ho však projedete ve velké rychlosti, je obtížný i pro zkušenější bajkery. 

Zkušení stavitelé Trutnov trails v lokalitě u nemocnice odvedli perfektní práci a cca 850 m dlouhý trail bavil všechny, kteří na slavnostní otevření dorazili. Sešli se tu cyklisté našeho oddílu spolu s početnou skupinou Hospital trail teamu, kteří tu už delší dobu provozují v těsné blízkosti další traily, které si vybudovali svépomocí. Přišlo i spousta zájemců z řad široké veřejnosti.

Po přestřižení pásky se na trail vydali nejprve naše nejmenší členové oddílu Tadeáš Ulvr a Magdaléna Králová, za nimi pak další cyklisté. V cíli trailu na všechny čekala odměna v podobě bezpečnostních prvků od Města Dvůr Králové nad Labem, cyklistické odměny od Kupkolo.cz  a sladká energie od Carla spol. s r.o.. Všem, kteří nás na této akci podpořili, moc děkujeme. Poděkování patří také stavitelům Trutnov trails, ale také mnoha dobrovolníkům, kteří se podíleli na úpravě trailu.

Spravovat tento trail bude náš oddíl Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem. Proto každý problém, který se na trailu objeví (spadlá větev, hromady listí, poničená trať, ale i třeba nevhodné chování hlaste nám. Na provozním řádu z tohoto důvodu jsou uvedená telefonní čísla.

Na fcb je nová skupina Traily Dvůr Králové kam můžete tyto věci psát taky. Ale nejen problémy, ale také jak se vám traily líbí.

Tady je několik fotek ze slavnostního otevření trailu

Zde je několik videí z otevření: Video od Města Dvůr Králové nad Labem, video z Královédvorsko.cz a taky video přímo od bajkerů Hospital Trail teamu.