Zpravodajství 2018

Úpická 10 a celkové vyhlášení Zimní běžecké ligy

06.03.2018 07:41

V neděli jsme v rámci přípravy zavítali na první závod hlavní sezóny, kterým byla Úpická desítka. Po delší době ideální počasí a tak se závodu zúčastnila cca stovka závodníků. Poprvé se v letošní sezóně postavila na start i naše Aneta Khýrová, která systémem Start-cíl celý závod mezi ženami ovládla. Závod běžel i Luděk Novotný, který skončil na 8. místě.

Po tomto závodě proběhlo i slavnostní vyhlášení celé Zimní běžecké ligy. Tam jsme už měli početnější zastoupení. Bohužel jen těsně nám v celkovém pořadí uteklo pódium. Nejlépe na tom byl Milan Pešek, u kterého rozhodli při rovnosti bodů o 3. místě až vzájemné souboje. Bohužel Milan nakonec obsadil nepopulární 4. příčku. V hlavní mužské kategorii se na pěkném 5. místě umístil Lukáš Fejk. V celém seriálu se také umístil na celkovém 7. místě Luděk Novotný.

Ještě než začne naplno cyklistická sezóna, absolvujeme ještě několik běhů a pak už se vrhneme převážně na kolo.

fotky z vyhlášení

výsledky: Zimní liga celkově, Úpická desítka

První najíždění kilometrů v teple v podání Karoliny Bergerové

16.02.2018 16:46

Příprava na sezónu 2018 - report od Karoliny

Úspěšný závěr minulé sezony mě motivoval k tomu, abych se do té nadcházející snažila připravit ještě lépe. Zima je pro cyklistu obdobím, kdy se najíždí hlavně objemové kilometry, ale samozřejmě nezapomínám ani na oblíbené běžky a plavání.

Většina závodníků jezdí z důvodu stálosti počasí v zimě na jih do teplejších krajin, kde jsou pro dlouhé tréninky lepší podmínky, a tak jsem i já na konci ledna odletěla na 8 tréninkových dnů do překrásného španělského přímořského města Dénia. Ve Španělsku jsem byla poprvé, a proto jsem nevěděla, co mám čekat. Těšila jsem se na teplejší počasí, než je doma, ale i na tamní krajinu, kde se kousek od pobřeží začínají zvedat krásné a vysoké hory. V nížinách u pobřeží jsou často vysázené olivovníky, kolem cest rostou i teď v zimě pomeranče, ve městech palmy a kolem hlavních silnic i „lehké slečny“. Co se týče dopravy, tak z pohledu cyklisty luxus. Kdo kdy byl ve Španělsku nebo Italii, tak mi potvrdí, že zde vládne maximální ohleduplnost řidičů vůči cyklistům. Nejen v horských serpentýnách, kdy za vámi jede auto do doby, než si řidič bude 100 procentně jist, že svým předjetím neohrozí nejen sebe ale ani cyklistu, ale i v členitých městech, kde jsou cyklistické pruhy snad do půlky pruhů pro auta. Navíc jsou přechody pro chodce situované na retardérech (vyvýšených plochách silnic), které donutí řidiče ještě více zpomalit.

Každý den byl ve Španělsku zajímavý, plný zážitků, ale i únavy z náročných tréninků. Takže musím přiznat, že jsem ráda zase zpátky v Čechách.

                                                                                     napsala : Karolina Bergerová

Dnes Karolina odletěla na soustředění č. 2 opět do Španělska....

 

Zimní příprava našich závodníků....

09.02.2018 10:12

 

Ani v zimní sezóně naši závodníci nelení. 

Někteří závodníci pravidelně startují v běžeckých závodec zimní ligy. A nevedou si zde špatně. Ve hře jsou i pódiová umístění. Ve složení Lukáš Fejk, Luděk Novotný a Milan Pešek se účastní většiny závodů v okolí Úpice.

 

 

 

 

 

 

Někteří vzali přípravu v zimním stylu. 

Příkladem je Standa Heczko, který si střihnul Skialpový závod v Peci pod Sněžkou Noc tuleních pásů. V obnovené premiéře tohoto náročného nočního závodu ve velké konkurenci v závodě jednotlivců dokonce vyhrál. Tady je jeho report:

Na Noc Tuleních pásů jsem vyrazil s tím, že ji budu brát tréninkově. Spíš jako přípravu do dalšího závodu Českého poháru na Dolní Moravě a vzhledem k tomu, že NTP je závod dost populární, tak i vyzkoušet psychiku na startu s hodně lidmi, před ME. Moc nadějí jsem si nedělal. Áčkovou trasu jsem nešel, protože jsem nesehnal parťáka. Tak jsem šel Béčkovou (tedy kratší). Na startovce v kategorii můžu bez rozdílu věku bylo circa 50 chlapů (jasně i hobíci, to ale neznamená, že se tam nenašli i profíci). Atmosféra byla neskutečná, řekl bych že to je asi můj dosavadní nejoblíbenější závod - lidi, organizátoři, zázemí.. Pak mělo dojít ke startu. Ze zkušeností a rad svého trénéra/démona - Lubči Tomana jsem si samozřejmě našel flek úplně na čele. Po vyběhnutí jsem myslím chvilku běžel s Tomem Bergerem, ten měl ovšem před prvním stoupáním nějaké problémy s vybavením. Takže jsem do nočních Krkonoš vyběhl sám. Ostatně sám jsem posléze doběhl i do cíle s opravdu velkým údivem. A to nejen mým, když jsem přijížděl, organizátoři teprve stavěli bannery.  Toť vše k mému výsledku na Noci Tuleních pásů :-)