Zpravodajství 2023

Jičínská 50 a silniční Sudety pohledem Rudy Cogana

29.05.2023 03:10
Report z minulého víkendu slovy našeho nového člena oddílu Rudy Cogana:
 

"Po 5 až 10 letech by každý měl změnit práci nebo aspoň zaměstnavatele, jinak hrozí vyhoření. Ve sportu je možné změnit disciplínu, trenéra nebo aspoň klub. Laso mi hodil klub Carla.Kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem. A všechno je jinak, hlavně mám najednou novou motivaci.

V sobotu jsem Jičín Weber na 25 km začal trochu přes závit v první skupině – s AG mistrem světa v terénním triatlonu Petrem Cmuntem a Josefem Bakem. Petr Cmunt před brodem přetrhl řetěz, a Pepa se mně zbavil v průjezdu Železnicí, s čímž jsem počítal, potřeboval jsem náskok na draky za mnou pro technické pasáže před Bradleckou Lhotou, letěl na mě kadet Dominik Kvitský a junior Lukáš Mach. Byl jsem rád, že jsem hákoval a trochu si odpočinul na silnici. Kupodivu ve stoupání kolem Zebína odpadl Lukáš, a mě se pak Dominik zbavil na schodech do potoka – on krásně projel, a měl 15 sekund, zkusil jsem ho sjet, ale zůstal jsem třetí. Trojka je dobrá, taková souhra okolností už nebude: sucho, rychlý spoj na začátek, odstoupení favorita, zaváhání vyrovnaných borců.

1 BAKO JOSEF 1985 KUPKOLO.CZ 55:44.5

2 DOMINIK KVITSKÝ 2007 CYKLOKLUB JIČÍN 58:13.2

3 RUDOLF COGAN 1971 CARLAKUPKOLO.CZ 58:30.3

4 LUKÁŠ MACH 2004 CYKLOSERVIS KAMENÍK 58:37.4

5 MARTIN KOLAŘÍK 1981 TMC66/HOPE STUDIO 59:40.8

6 TOMÁŠ DVOŘÁK 1985 HAVEN TEAM 59:49.1

 

 

 

V neděli byl Broumov 104 km silniční DEKOM SYSTEM SUDETY TOUR 2023 - trasu připravil Pepa Říha z CK Pardubice.

Od prvního kopce v Polsku jsem plápolal na konci vedoucí skupiny. Ještě Vysokou Srbskou jsem udržel v kontaktu, ale zlomil mě krátký kopeček za vrcholem kostek, dostal jsem 20 m a bylo to pryč. Kolem mě se naštěstí sjela 5členná skupina pro pořadí 15 -19, která docela jela – ne mojí zásluhou (když nemůžeš, tak nestřídej!), od Teplic křeče. Měl jsem už jen jednoho žolíka – jeden nástup a konec. Jaroslav Řeháček a Ondřej Solnička neblbli, jeli skvěle a nechali mě žít. Ve spurtu po kostkách do Broumovského náměstí jsem jim to „vrátil“, ale musel jsem: byl tam ještě borec o první místo v kategorii: výborný Jaroslav Halík, a ten do finiše taky šel fest. Na sílu (spíše rukou a břicha) jsem jim na těžký převod odejel, v cíli křeče, ale s tím jsem počítal. Celkově 15., férově jsem měl být 17.

Každopádně nový klub mě docela nakopnul, je to skutečně závodní tým, loni mezi profíky odešel Jan Lukeš. Jezdím tak „odpovědně“ za výbornou čokoládu Carla a taky férový obchod KUPKOLO.cz."

 

Přejeme hodně štěstí a úspěchů v našich oddílových barvách...

 

Stříbrný Lukáš Kraus na Extreme bike v Mostě

15.05.2023 23:36

"13.5 v sobotu jsem se zúčastnil dlouhé trasy na závodě Extrém bike Most. Závod už má dlouholetou tradici a letos to byl tuším již 22.ročník. Trať je známá tím, že je to téměř celou dobu po místních trailech takže se tomu občas přezdívá xc závod na 60km. Závodil jsem v kategorii elite a na startu se sešlo pár zvučných jmen. Po startu asi na 10km jsme ve stoupání odjeli ve 4 lidech zbytku startovního pole. Nakonec jsme zbyli 3 pak už je 2. Kousek za půlkou závodu mi ujel první závodník Tomáš Ševců. Nakonec jsem dojel na 2.mistě s velkou spokojeností. Den to byl náročný, ale opravdu povedený a užitý. Motivace vyrostla a těším se na další závody."

A je potřeba dodat, že forma u Lukáše roste, což potvrdil celkovým pátým místem na dlouhé trase na Jičínské 50..

A tady je pár fotek

Maratonská MTB sezóna zahájena v Hradci Králové na Prima cupu

19.04.2023 23:59
 
V sobotu 15.4.2023 se konal první závod Prima cupu - dlouhá trať zařazená do Českého poháru v maratonu. Přestože jsou hradecké lesy téměř rovinaté, závod by se svou obtížností srovnal s vysokohorskou etapou. Předchozí deště udělaly z trailů okolo písníku Marokánka a Bělečského potoka exkluzivní bajkerské hřiště - brody, bláto, lávky, kořeny, výběhy, písek... Ani dětské kategorii nebyly ochuzeny o vodní lázeň v okolí cíle umístěném na Stříbrném rybníce.
Devítka našich závodníků se postavila na start nějaké z tratí. Tentokrát medaile chyběli, ale první vyhrání z kapsy vyhání ... V dětských závodech Tadeáš Ulvr 16. s Kubou Schejbalem 11.. Na padesátce 7. Luboš Toman, 14. Kuba Skalický, 17. Lukáš Toman, 6. Adam Ulvr. Na dlouhé - sedmdesáti kilometrové trati 4. v kategorii Jirka Koblasa - kloubouk dolů, že trefil do cíle, protože přes bláto na brýlých musel vidět pouze svoje přední kolo... Dále 27. Jarda Hanzl. Na dlouhé trati jel také navrátilec do našeho týmu - zřejmě týmová jednička - Lukáš Kraus, který dojel po technických problémech 11. Naopak opačným směrem než Lukáš zamířila Karolína Bergerová, která od letošní sezony bude po zhruba 30 letech strávených v dvorských barvách, hájit také červenobílé barvy, ale v hradeckém týmu Ghost. Start v novém týmu a poprvé jako rodič zahájila 3. místem - přejeme jí další úspěchy v novém působišti...
 
https://fb.watch/jZ61BExEit/ - krátká videoreportáž
 
 

 

Novinky

Příprava závodníků oddílu na sezónu

08.04.2023 09:19
Počáteční příprava na cyklistickou sezónu se blíží ke konci a naši závodníci tak ladí formu na první závody, některé závody už se rozjely např. Český pohár v MTB i na silnici... Část týmu nyní najíždí potřebné kilometry v teple na oblíbené Mallorce, počasí se blíží ideálu a borci sálají optimismem. Tréninková skupina je složená nejen že závodníků našeho oddílu, ale i borců že Špindlerova Mlýna, Nové Paky, Jičína... Lukáš Fejk zvolil už dřívější treninkový kemp na Mallorce a třeba Lukáš Toman zvolil netradiční přípravu v Himálajích na treku okolo Annapuren, kdy strávil 10 dní ve výšce nad 3 000 metrů.
První prověrkou, kde budeme zastoupeni ve větším počtu by měl být příští týden otvírák Prima cupu v Hradci Králové nad Labem (15.4.) Od příštího víkendu pak závody pokračují například Aprílovou osmičkou v Teplicích nad Metují a víkend následující už je MČR v maratonu Stolové hory...

Otevření modrého trailu u nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem

23.10.2022 11:12

Tak jsme se dočkali a v pátek 21.10.2022 jsme slavnostně otevřeli první oficiální trail ve Dvoře Králové nad Labem. Modrý trail je svou obtížností určený pro začátečníky i děti. Pokud ho však projedete ve velké rychlosti, je obtížný i pro zkušenější bajkery. 

Zkušení stavitelé Trutnov trails v lokalitě u nemocnice odvedli perfektní práci a cca 850 m dlouhý trail bavil všechny, kteří na slavnostní otevření dorazili. Sešli se tu cyklisté našeho oddílu spolu s početnou skupinou Hospital trail teamu, kteří tu už delší dobu provozují v těsné blízkosti další traily, které si vybudovali svépomocí. Přišlo i spousta zájemců z řad široké veřejnosti.

Po přestřižení pásky se na trail vydali nejprve naše nejmenší členové oddílu Tadeáš Ulvr a Magdaléna Králová, za nimi pak další cyklisté. V cíli trailu na všechny čekala odměna v podobě bezpečnostních prvků od Města Dvůr Králové nad Labem, cyklistické odměny od Kupkolo.cz  a sladká energie od Carla spol. s r.o.. Všem, kteří nás na této akci podpořili, moc děkujeme. Poděkování patří také stavitelům Trutnov trails, ale také mnoha dobrovolníkům, kteří se podíleli na úpravě trailu.

Spravovat tento trail bude náš oddíl Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem. Proto každý problém, který se na trailu objeví (spadlá větev, hromady listí, poničená trať, ale i třeba nevhodné chování hlaste nám. Na provozním řádu z tohoto důvodu jsou uvedená telefonní čísla.

Na fcb je nová skupina Traily Dvůr Králové kam můžete tyto věci psát taky. Ale nejen problémy, ale také jak se vám traily líbí.

Tady je několik fotek ze slavnostního otevření trailu

Zde je několik videí z otevření: Video od Města Dvůr Králové nad Labem, video z Královédvorsko.cz a taky video přímo od bajkerů Hospital Trail teamu.