Zpravodajství 2018

Cyklomaraton Hradec Králové a Malevil

25.06.2018 20:29

 V uplynulých dvou víkendech se konaly dva rozdílné závody, odlišné svým profilem a technickou náročností. 3.6. Cyklomaraton v Hradci Králové, kde byli na 30 km trati 1. v juniorkách Maryana Golinay, 2. Luboš Toman, 6. Lukáš Fejk, taktéž 6. David Voňka, 9. Standa Heczko, 12. Lukáš Toman, dále se zúčastnili, věkem ještě žáci Mára Dvořák a Honza Munzar.

 

9.6. patřilo závodu s mezinárodní účastí, tradičnímu Malevil Cupu v Lužických horách. Oblíbený také německými závodníky, jelikož se část jede i po území Německa. Oprati trati v Hradci Kralové zde téměř nenajdeme rovinu a lehký úsek. Trať stěžovalo také vedro a dusno, jen poslední závodníci na 100 km trati měli tu radost dojíždět v bouřce a krupobití. "Carláci" byli zastoupeni na trase 25 km - 12.Honza Munzar, 45 km trať - 7. Dominik Koudelka, 20. Jan Toman a na 65 km - 28. Lukáš Toman.
 
Záznam můžete skouknout na ivysilani zde:

Jičínská 50 - 26.5.2018

30.05.2018 21:52

V sobotu jsme společně vyrazili na pěkný závod na horských kolech Jičínská 50. Pravé letní počasí přivítalo ve všech věkových kategoriích 700  závodníků, z nichž téměř dvacítka byla z našeho oddílu Carla.kupkolo.cz.

Tentokráte jsme na závody nejeli samostatně, ale zapůjčenými auty našeho sponzora Kupkolo.cz. Po přihlášení na závody jsme se sešli ke společnému focení. Potom jsme si jeli projet část trati, hlavně podjezd pod silnicí spojený s průjezdem potoku a poslední cca 2 km. V 10 hod jsme se postavili na start. Závod byl už od začátku rychlý, naštěstí se ve velkém balíku závodníků obešel bez větších pádů. Na cca 15. km začala kopcovitá část. Stoupání na Bradlec, kolem Kumburku, opět Bradlec a pak dlouhé stoupání až k nejvyššímu bodu na kopci Tábor dokonale prověřila všechny, kteří se odhodlali na delší trasu 50 km. Nejhezčí část čekala až v poslední části. Krásné rychlé sjezdy proložené propracovanými traily musely bavit snad každého. No a na závěr dojezd po rovině završený upraveným technickým dojezdem v prostoru náměstí.

Delší trať vyhrál opět zkušený maratonec Krystián Hynek, který zde vyhrál už potřetí. Za další 4 minuty poté dorazili v těsném závěsu jeho pronásledovatelé Filip Adel a Michal Kaněra. Na této trase jsme měli i my medailová umístění. Nejlepšího umístění zde vybojovala Karolína Bergerová, která zde ve velké konkurenci skončila druhá. Mimochodem svou formu potvrdila v úterý na kritériu Pražské schody. Druhé místo mezi nejstaršími veterány bral i Jirka Voňka.

Ještě více umístění na bedně jsme měli na kratší jednodušší trati. Celkově druhý, ale ve své kategorii vyhrál Luboš Toman, jeho synové Lukáš a Honza skončili na 2 a 3. místě. Juniory po velmi pěkném výkonu vyhrál Dominik Koudelka. Třetí místo vybojoval ještě Jirka Koblasa starší.

Další výsledky našich:

50 km: 9. místo Pavel Kubín

37. Lukáš Fejk

46. Luděk Novotný

25 km: 4. místo Petra Čeřovská

5. místo Standa Heczko

8. místo Láďa Krebs

23. Jirka Koblasa ml.

25. Honza Munzar

13. Maryana Goliney

14. Anna Benešová

 

výsledky

fotky

 

Nabitá polovina května

21.05.2018 12:58

O víkendu závodníci našeho oddílu bojovali na více frontách.

V sobotu se v nedaleké Úpici jel obnovený maraton na horských kolech Apache Jestřebí hory obohacený o doprovodný program  a dětské závody. Hnedle v těch dětských jsme měli dvojí zastoupení a to v podobě dvojčat Holanových. Anežka skončila druhá a Matěj na třetím místě.

Dospěláci měli na výběr ze tří tratí, z nichž největší úspěchy jsme měli na střední 58 km dlouhé. Mezi ženami nad 40 let zvítězila Lucka Blažková a druhý mezi nejstaršími veterány skončil Jiří Voňka.

Výsledky dalších našich:

střední trať 38 km: 6. místo Honza Lukeš

5. místo Jirka Koblasa st.

11. místo Jirka Koblasa ml.

23. Standa Heczko

dlouhá trať 105 km: 21. místo Luděk Novotný

Na krátké trati nedokončil závod Radek Marek, který skončil po pádu se zlomenou klíční kostí.

výsledky Apache Jestřebí hory

 

Druhá polovina  závodníků oddílu se ve stejný den účastnila ABB Cupu v Jablonci nad Nisou

Jak to vypadalo tam nám popsala druhá žena do 40-ti let na delší trase Karolína Bergerová:

“Sobota a zase závody. Po dlouhé době opět xcm, a hned na tak krásné a náročné trati. Proto jsem se na dnešní den těšila.

Abb Cup patří, a bude patřit, mezi mé oblíbenější podniky.... i když se na něm tak trápím...

Jako předloni, loni i dnes jsem myslela, že vypustím duši hned v prvním kopci a pak v dalších x na všechny možné rozhledny....do cíle jsem se ale vždycky dostala "oujee"

Jako loni jsem obsadila kráásné 2.místo ,opět za Denčou Skrbkovou (ještě štěstí, že Pavla Havlíková je v jiné kategorii.. uuf)

Tentokrát jsem Denču ale trochu trápila pár kilometrů až na Špičák. A pak...no comment.

To je rozhodně posun k lepšímu. Jsem sice spráskaná jak pes, ale spokojená. A votom to je, ne?!”

 

Na krátké trase vybojoval 2. místo ještě Luboš Toman, 6. místo Lukáš Toman, 7. místo Honza Toman, 8. místo Anička Benešová, 9. místo Maryana Goliney a 22. místo Marek Dvořák...

Výsledky ABB Cup


V neděli se jel ještě bajkový Author Bezděz a silniční časovka v rámci Dobrušského poháru.

Na Bezdězu byl třetí opět Luboš Toman, 7. Lukáš Toman a 35. Kuba Hebelka.

Na silniční časovce jsme měli 2 zástupce a oba na bedně. 2. místo obsadil mezi juniory David Voňka a 3. místo v nejstarších veteránech Luboš Lacina….

Záznam z nedělního Bezdězu poběží na ČT Sport ve čtvrtek v 16:45 a v sobotu v 12:55.

 

Závodilo se i v týdnu:

V úterý se jel Hradecký pohár - Karolína Bergerová a sourozenci Holanovi. Ve středu se jela časovka do vrchu na Černou horu, kde červenobílé barvy hájili 4 závodníci. Lukáš Toman si dal ve středu kritérium Táborské okruhy, zařazené do plzeňské série silničních kritérií - Giant ligy. Čtvrtek patřil cross country závodu Medvědín ve Špindlerově Mlýně zařazený do znovuobnoveného Krkonošského poháru, závod spolupořádal Luboš Toman a na podpoře se podílel i náš sponzor kupkolo.cz.


A příští víkend nás čeká závod s velkou oddílovou účastí Jičínská 50!

 
 
Záznam z nedělního Bezdězu poběží na ČT Sport ve čtvrtek v 16:45 a v sobotu v 12:55.

Kolo pro život - Mladá Boleslav

16.05.2018 04:01

Další ze závodů ze série Kola pro život měl zastávku v sobotu 12.5. v prosluněné Mladé Boleslavi. Na startu se objevila sedmička královédvorských závodníků, kteří si poměřili síly na kratší 34 km trase s převýšením 600 výškových metrů. Nejlépe se dařilo nejstaršímu ze sedmičky závodníků, Luboši Tomanovi, který si i přes nepříjemný karambol v půlce závodu dospurtoval pro 2. místo v kategorii. Čtveřice závodníků bojovala v kategorii 17-29 let. Alergik Lukáš Toman dojel na 18. místě. Letošní ouverturu si v Boleslavi odbyli kulturista Jan Toman na 21. místě.  Jakub Hebelka na 40. místě - Kuba měl závodit už na 50 Českým rájem, ale před startem mu nějací lumpové ukradli kolo. Dále Standa Heczko se po zimní skialpinistické sezóně rozjel k 46. fleku. Z něžného pohlaví nás reprezentovaly kadetky Anička Benešová a Marianka Golinayová na 8. respektive 9. místě. 

                                                                Lukáš Toman

 
Záznam závodu můžete shlédnout na ČT  Sport ve čtvrtek 17.5. v 13:05 hodin středoevropského času.

Mistrovství Královéhradeckého kraje v časovce do vrchu - Benecko 2018

15.05.2018 03:40

Medailová nadílka pro cyklisty Carla.kupkolo.cz

Minulý týden se jela časovka do vrchu z Vrchlabí na Benecko. Tato časovka byla ale trochu víc, bojovalo se na ní i o tituly Mistra Královéhradeckého kraje. Na kratší trati pro mladší žáky i na dlouhé s cílem až u hotelu Žalý se dohromady sešlo více než 100 závodníků, bohužel s menším zájmem o medaile.

Pro náš oddíl Carla.kupkolo.cz to byl ale den vítězný. Závodníci našeho oddílu vybojovali celkem 8 medailí. Mistři kraje v časovce do vrchu pro letošní rok jsou ve svých kategoriích Jan Lukeš, Aneta Khýrová, Luděk Novotný, Milan Pešek a Jiří Voňka. Vicemistři kraje jsou David Voňka, Lukáš Fejk a bronzovou medaili vybojoval Luboš Lacina.

fotky ze závodu

Stalak Bike 2018

29.04.2018 12:12
Opět úspěšné vystopení týmu

Poslední dubnovou sobotu jsme se zúčastnili prvního skutečně bajkového závodu sezóny a tím byl oblíbený Stalak Bike v Rychnově nad Kněžnou. Oproti minulým rokům nás tentokráte čekala rychlá suchá trať a téměř letní počasí. I proto se zde sešla vynikající konkurence a hlavně početná skupina cyklistů našeho oddílu Carla.kupkolo.cz.

Náročné stoupání hned po startu rozdělilo startovní pole podle výkonnosti a postupem času se odtrhl pozdější vítěz závodu Michal Kaněra.

I náš oddíl se tady dočkal několika úspěchů. Výborný závod zde zajela Karolina Bergerová, která svůj výkon korunovala vítězstvím mezi ženami. Výborně se zde prezentovali i naše loňské i letošní posily v mládežnických kategorií. Mezi staršími žačkami vyhrála Anna Benešová a nejlepší kadetka Maryana Goliney byla opět z našeho týmu. Dále jsme obsadili ještě 2. místo mezi nejstaršími muži díky Jirkovi Voňkovi. Závodu se zúčastnili ještě další naši. Starší žák Marek Dvořák skončil sedmý, junior Standa Heczko šestý,Luboš Toman devátý a Luděk Novotný na 17. místě. Pro defekt hned na startu závod bohužel nedokončil Lukáš Fejk.


výsledky


fotky

a ještě další fotky od Hanky Maršíkové

 

Poslední cyklistické soustředění v Toskánsku pohledem účastníků

19.04.2018 12:57

Koncem března se velká část oddílu zúčastnila posledního soustředění před sezónou. Jak to na takovém soustředění vypadá můžete posoudit sami. Zde jsou reporty dvou členů, kteří se přípravy zúčastnili.

“Máme za sebou vydařené soustředění v Toskánsku, což je ideální kout Evropy pro tréninky na silničním kole. Jsou zde rovinaté dlouhé přímé úseky na větru podél moře pro trénování jízdy v balíku nebo individuálních časovek tak i přejezdy nedalekých pohoří, kde není problém dojet i do tisíce metrů nad mořem. To je zase ideální pro tréninky na závody jako např. Krakonošův cyklomaraton.

Většinou jsme jezdili rozděleni podle výkonnosti po cca 15-tičlených skupinách. Tréninky trvaly obvykle kolem 6-ti hodin. Podle naježděných stovek kilometrů a nastoupaných tisícovek metrů můžeme soustředění považovat za úspěšné a do nadcházející závodní sezóny vstupujeme dobře připraveni.”. Tolik info od Radka Marka.

A teď ještě jak to viděla Karolína Bergerová, pro níž to bylo již třetí letošní soustředění. “Toskánsko je oblast v Itálii, do které každoročně míří spousta cyklistů. Není divu. Tato oblast nabízí nejen rovinatý terén podél moře a u města Grosseto, ale i několik kopečků, které dokáží potrápit nejednoho sportovce.Díky Petru Kordíkovi, který pořádá cyklo kemp na 10 dní, jsem se už do této oblasti mohla podívat už po sedmé. Možná se zdá, že už mě to tam nemůže ani bavit, ale opak je pravdou. Každý rok přinese něco nového. Poznání nových lidí, jiné zvolení tras ale i počasí.

V kempu se sejde spousta lidí, kteří se rozdělí první dny do skupin dle výkonnosti ale i dle přátelských vztahů. Skupiny mají okolo deseti cyklistů, protože více už může být nebezpečné. Vyjíždělo se na několikahodinové tréninky s výjezdem mezi desátou a jedenáctou hodinou dle domluvy ve skupině, aktuálního fyzického stavu či počasí.

Já byla ve skupině se svým přítelem a senzačními lidmi, se kterými jsem zažívala nezapomenutelné okamžiky každý den. Většinou to byly úsměvné chvilky. Jednou jsem dokonce byla ráda, že jsem smíchy nespadla z kola :-D. Ten mě ale přecházel při výjezdech kopců, jejichž zdolávání bylo od jednotek až po desítky minut a na vrcholu se závěrečným spurtem. Mimo užívání místní krásné přírody, příjemného počasí, cest téměř bez děr a aut, jsme se zastavovali na tradiční italskou kávu a něco sladkého, což nás povzbuzovalo k opětovnému sednutí do sedel. Každodenní hromada ujetých kilometrů utíkala díky těmto příjemným zastávkám jako nic.

Na tomto kempu byli i další členové našeho týmu. Pavel Kubín, Radek Marek a Luboš Toman se svými třemi svěřenci. Každý měl svoji skupinu, svoje plány, najeté kilometry a svoje zážitky. Dle jejich zpráv si to užili a patřičně se připravili na cyklistickou sezonu, stejně jako já.”

 

Medailový Kuks

16.04.2018 13:39

V sobotu 14.dubna jsme se v Kuksu rozloučili s přípravnými závody. Konaly se zde běžecké závody pro všechny kategorie věkové i výkonnostní, kterých se zúčastnily stovky závodníků. Protože je to místní závod, nemohly tam chybět ani naše barvy oddílu Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem. Na své si zde přišly i naše děti, pro které tu byli připraveny tratě od pár metrů po 1,5 km. Z našich dětí se závodu zúčastnila Anežka Holanová, a obsadila ve své kategorii mezi děvčaty 3. místo. O kategorii výše skončila na druhém místě ještě Lenka Novotná.

Dospělácké kategorie jsme obsadili ve dvou distancích a na obou s vynikajícími výsledky.

Nejlépe jsme dopadli na trati 10 km, kde se všichni naši umístili na bedně. Celkově třetí a v kategorii druhý skončil Lukáš Fejk, který se teprve pozdě v noci před závodem vrátil z náročného cyklistického soustředění na Mallorce. Na stejném stupínku skončila i Aneta Khýrová mezi ženami. A do třetice nám patří ještě vítězství Milana Peška v kategorii nad 50 let. Další účastníky v našem dresu jsme měli i na velice obtížné maratonské trati dlouhé 43 km vedoucí místními lesy až na Zvičinu a přes přehradu zpět. Skvělého úspěchu zde v našem dresu dosáhl Tomáš Hak, který doběhl celkově třetí a ve své kategorii obsadil stříbrnou pozici. Svůj první maraton zde absolvoval Luděk Novotný, který doběhl na 6. místě.

Přípravné období nám tímto skončilo a teď už se budeme soustředit především na cyklistiku.

výsledky běžeckých závodů Zkus maraton Kuks

 

fotky a ještě další  tady

 

Úspěšný víkend běžecký i cyklistický...

08.04.2018 13:54
 V sobotu náš místní Safaripark uspořádal další ročník Běhu Safari na podporu nosorožcům. To nemohlo nechat v klidu naše místní běžce a tak jsme se ho ve velkém množství zúčastnili v hojném počtu.
Organizačně tento závod trochu zaostával za ostatními závody v okolí, ale o to větší sportovní úroveň měl. Tohoto závodu se na třech tratích 2, 5 a 10 km zúčastnilo více než pětistovka závodníků.
Na nejkratší trati 2 kilometry se na třetím místě umístila naše nejmladší oddílová borkyně Anežka Holanová, která porazila většínu i o několik let starších soupeřek.
Hlavní závod opět s účastí 200 závodníků vyhrál celkově Kamil Krunka. I my jsme ale měli početné zastoupení v popředí. Nejlépe si v kategorii vedla Aneta Khýrová, která svůj letošní čtvrtý start proměnila ve čtvrté vítězství. Na třetí místo ještě dosáhl Milan Pešek. Z oddílových závodníků se ještě umístil na 5. místě Luděk Novotný  a na 22. místě Lukáš Toman.
První letošní cyklistickou prověrku si odbyla Karolina Bergerová. V Hradci Králové na MTB Amix Biřička. Tento závod "na rozjetí" se jel oproti předcházejícím rokům za ideálních podmínek. Celkovým vítězem se stal Roman Šťasný z Rock-Machine Cyklomax. Mezi ženami jsme měli ale vítězku z našeho oddílu a tou byla Karolina Bergerová.
Další premiéru si dnes odbývají naši mladíci Jan Lukeš a David Voňka na Českém poháru na silnici ve Zbraslavi...

výsledky Běhu Safari

fotky Běh Safari

výsledky Amix Biřička

 

 

Netradiční "soustředění" Lukáše Tomana v Ománu

01.04.2018 13:11

Tour de (T)Oman

 
Zima a jaro pro cyklisty znamená přípravné období s najížděním kilometrů před prvními závody . Většina cyklistů utíká před zimou do destinací, kde jsou vhodné podmínky pro trénink a to především typické cyklistické lokality jako je Itálie - královédvorským cyklistům známé Toskánsko , Španělsko- ostrov Mallorca, Kanárské ostrovy či stále populárnější španělské pobřeží nebo Chorvatsko. 
Já si vybírám místa, která nejsou cyklisty zatím úplně objevena a to například loni Izrael s Palestinou či v roce 2013 s Tomášem Bergerem Maroko. Letos padla volba na Arabský poloostrov, respektive Spojené arabské emiráty a Omán. Tyto státy jsou cyklisty známé především kvůli zimním silničním profesionálním  závodům Okolo Ománu, Okolo Dubaje, Okolo Abu Zabí nebo spojované se sponzoringem předních světových týmu. Nicméně cykloturistikou zcela neobjevené. Já cestuji takzvaně natěžko, tedy se vším vybavením (cca 35 kg - karimatka, spacák, náhradní díly atd.). Pro své cestování používám výraz rychlostní cykloturistika, kdy se snažím skloubit trénink s kulturně poznávací  činností.
Moje třítýdenní putování začalo v Dubaji, kam jsem přiletěl z polských Katowic. Do Dubaje jsem přilétl večer a čekalo mě příjemných 20 stupňů. První úkol byl smontovat kolo z krabice, schovat či uschovat krabici tak, abych ji mohl použít při zpáteční cestě. Schoval jsem ji pár kilometrů od letiště a překvapivě tam zůstala celé tři týdny. Následovalo nočních cca 50 km do centra Dubaje, nicméně jsem zabloudil, najel na dvanáctiproudou dálnici pojmenovanou po šejku Zayedovi, odkud mě ve 3 ráno stahovala dubajská policie, kvůli které jsou musel do centra dojet taxíkem. Další den byl rovněž těžký na orientaci, protože jezdím bez GPS a Emiráty, především okolo Dubaje, jsou protkané dálnicemi. Na jedné vedoucí na sever jsem poprvé v životě začal stopovat i s kolem, odchytil jsem borce, který mě za stmívání hodil do 40 km vzdáleného města Ras al-Khaimach. Ráno jsem pokračoval po pobřeží do severní části Ománu nazvané Musandam, která je odříznuta od zbytku sultanátu kvůli střetu Ománců s Emirátčany v 70. letech 20. století. Z města Khasab, odkud mimo jiné vyplouvají trajekty do pouhých 80 km vzdáleného Íránu (původní plán byl vracet se z Teheránu). Z Khasabu jsem se stejnou cestou vrátil do Emirátů a pokračoval na východní pobřeží s městem Fujairah a poté podruhé vstoupil do Ománu, po opětovném zaplacení ománského víza. Následovaly kilometry po ománskem pobřeží, přes město Sohar do hlavního města Muscatu. Cestou jsem viděl býčí zápasy a také spousty zničených domů při pobřeží, které zpustošil cyklón v roce 2007. Někteří obyvatelé si domy opravily, ale většina postavila za přispění vlády domy nové, dále od pobřeží. Muscatem jsem projel bez větších zastávek a projel do pobřežního města Mutrah, kde začal členitější terén. Dále jsem pokračoval částečně vnitrozemím směrem na město Sur, město legendárního arabského námořníka Sindibáda. Cestou jsem se zastavil u přírodní  zajímavosti Bimmah sinkhole -  propadlina kilometr od pobřeží s mořskou vodou. Projel okolo Wadi Shab a pokračoval k želví přírodní rezervaci u Ras al Hadd, kde kladou vejce karety obrovské. Následovalo 80 km jižně podél větrného pobřeží Indického oceánu. Zpět jsem se vracel vnitrozemím, přes Wadi Bani Khalid - přírodní bazény s možnosti koupání. Dále jsem jel podél okrajové části největší písečné pouště na světě Rub al Chálí, části zvané Wahíba sands, kam jezdí turisté do luxusních pouštních kempů. Z pouště jsem se vydal přes historické město Nizwa a starou jemenskou osadu Misfat al Abryeen do pohoří Hadžar na nejvyšší bod Arabského poloostrova Jebel Shams, v češtině Sluneční hora. Tento kopec má převýšení cca 1500m, nejvyšší bod přes 3000 m.n.m., ovšem na kole se dá vyjet do cca 2000 m.n.m. (výše je vojensky prostor). Zde je výhled na tzv. Grand kaňon Ománu. Na tomto místě jsem náhodně potkal mého bývalého učitele z Fakulty tělesné výchovy a sportu, atleta a protřelého cykloturistu Radima Jebavého s kolegou. Tento výšlap, zčásti po štěrkové cestě, se bezesporu stal nejtěžším místem výletu. Zdejší nekonečné rampy se sklonem okolo 20 % určitě náročností převyšují i alpské průsmyky. Odtud jsem pokračoval zpět do Emirátů , konkrétně do čtvrtého největšího města Emiratů Al Ajnu, který je na hranicích s Ománem. Tam jsem navštívil Wadi adventure water park -  komplex s umělou vlnou pro surfování a kanálem pro vodní slalom. Zde jsem si zajezdil na kajaku na tratích, kde přes zimu trénují i čeští vrcholoví slalomáři. Nad městem Al Ajn ční druhá největší hora Emirátů Jebel Hafeet s 1250 výškovými metry. Tento nádherný 12 kilometrový výšlap s kilometrovým převýšením jsem si dal před odjezdem autobusem z Al Ajnu zpět do Dubaje (dálnice mi nedovolila pokračovat v sedle). 
Samostatnou kapitolou jsou obyvatelé Arabského poloostrova, především Ománci. Jejich pohostinnost , ochota a snaha pomoci byla skvělá a to včetně tamních přistěhovalců, hlavně Indů, Pákistánců a Bangladéšanů. Každý den se mi dostávalo pozvání na čaj, kafe, grilování, přespání nebo jinou formu pomoci. Uvedu pár příkladů: když jsem obsadil verandu rybářské chaty na pláži, majitel přijel a zeptal se, jestli něco nepotřebuji; Ahmed, který mě vzal do své palmové plantáže s bazénem, kde jsem mohl přespat a strávit večer po boku jeho kamarádů; Maher, vysoce postavená osoba Dubajského světového obchodního centra, který poslal svého řidiče pro moje oblíbené jídlo a který mě pohostil kromě večeře i pivem; borec, který mi o půlnoci přivezl večeři; restaurace, kde si nechtěli vzít peníze; poláci, kteří se rozdělili o večeři a vodku; Pákistánci, kteří mě vzali do svého beduínského stanu přenocovat; kluci, s kterými jsem griloval v horách; pouliční prodavač špízů, který mě dosyta nakrmil; a spousta dalších bez ohledu na věk a životní úroveň.
Celé tři týdny se pohybovala teplota okolo 30 stupňů přes den a v noci okolo 20 stupňů. . Defekty se mi vyhýbaly, kromě zničeného přesmykače, který jsem v půlce okruhu zahodil, tudíž jsem vpředu řadil ručně a prasklého nosiče, který jsem za pomoci řidiče kamionu opravil. Celkově jsem najel 2412 km na kole, 120 km autobusem, 40 km stopem a 20 km taxíkem. 120 hodin strávených v sedle s rychlostním průměrem 20 km/h. Za materiální podporu patří dík královédvorskému oddílu, především třemešenskému e-shopu kupkolo.cz. Závěrem můžu doporučit, především Omán, k návštěvě, ať už s kolem či bez kola. 
 
 

 

1 | 2 >>