Zpravodajství 2018

Memoriál O. Máchy - Josefov

17.09.2018 21:23

Členové dvorského oddílu byli opět úspěšní
Tuto neděli se konal již tradiční cyklistický závod v cross country, který se konal v Josefově pod názvem Memoriál Oldřicha Máchy. Velice technicky náročná trať obsahovala spoustu prudkých výjezdů a sjezdů, kořenitých pasáží, toček kolem stromů, průjezdů katakomb a mostků, což prověřilo zdatnost nejednoho jezdce. Mezi všemi závodníky byly vidět i naše červenobílé barvy. Bylo nás tu opravdu hodně a k tomu jsme byli i úspěšní.
 

7. místo Maja Munzarová (kat. Předškolní)
1. místo Anežka Holanová (Minižákyně)
5. místo Matěj Holan (Minižáci)
10. místo Jan Munzar (Žáci 1)
2. místo Anna Benešová (Žákyně 2)
5. místo Jiří Koblasa (Žáci 2)
6. místo Marek Dvořák (Žáci 2)
1. místo Goliney Maryana (Kadetky)
1. místo Karolina Bergerová (Ženy)
2. místo Luboš Toman (Příchozí)

7. místo Jiří Koblasa (Veteráni 1)
7. místo Lukáš Toman (Muži)

Po dotazu Aničky a Goliney zda se závod líbil, i když bylo zjevné, že se tratí protrápily, odpověděli, že se jim to líbilo a chtějí na sobě dále pracovat a zlepšovat se! Což je pro mě ta nejhezčí odpověď.
Takže ženy v týmu se rozhodně neztratí
.

 

Karolina Bergerová

 

Cyklomaraton Hradec Králové a Malevil

25.06.2018 20:29

 V uplynulých dvou víkendech se konaly dva rozdílné závody, odlišné svým profilem a technickou náročností. 3.6. Cyklomaraton v Hradci Králové, kde byli na 30 km trati 1. v juniorkách Maryana Golinay, 2. Luboš Toman, 6. Lukáš Fejk, taktéž 6. David Voňka, 9. Standa Heczko, 12. Lukáš Toman, dále se zúčastnili, věkem ještě žáci Mára Dvořák a Honza Munzar.

 

9.6. patřilo závodu s mezinárodní účastí, tradičnímu Malevil Cupu v Lužických horách. Oblíbený také německými závodníky, jelikož se část jede i po území Německa. Oprati trati v Hradci Kralové zde téměř nenajdeme rovinu a lehký úsek. Trať stěžovalo také vedro a dusno, jen poslední závodníci na 100 km trati měli tu radost dojíždět v bouřce a krupobití. "Carláci" byli zastoupeni na trase 25 km - 12.Honza Munzar, 45 km trať - 7. Dominik Koudelka, 20. Jan Toman a na 65 km - 28. Lukáš Toman.
 
Záznam můžete skouknout na ivysilani zde:

Jičínská 50 - 26.5.2018

30.05.2018 21:52

V sobotu jsme společně vyrazili na pěkný závod na horských kolech Jičínská 50. Pravé letní počasí přivítalo ve všech věkových kategoriích 700  závodníků, z nichž téměř dvacítka byla z našeho oddílu Carla.kupkolo.cz.

Tentokráte jsme na závody nejeli samostatně, ale zapůjčenými auty našeho sponzora Kupkolo.cz. Po přihlášení na závody jsme se sešli ke společnému focení. Potom jsme si jeli projet část trati, hlavně podjezd pod silnicí spojený s průjezdem potoku a poslední cca 2 km. V 10 hod jsme se postavili na start. Závod byl už od začátku rychlý, naštěstí se ve velkém balíku závodníků obešel bez větších pádů. Na cca 15. km začala kopcovitá část. Stoupání na Bradlec, kolem Kumburku, opět Bradlec a pak dlouhé stoupání až k nejvyššímu bodu na kopci Tábor dokonale prověřila všechny, kteří se odhodlali na delší trasu 50 km. Nejhezčí část čekala až v poslední části. Krásné rychlé sjezdy proložené propracovanými traily musely bavit snad každého. No a na závěr dojezd po rovině završený upraveným technickým dojezdem v prostoru náměstí.

Delší trať vyhrál opět zkušený maratonec Krystián Hynek, který zde vyhrál už potřetí. Za další 4 minuty poté dorazili v těsném závěsu jeho pronásledovatelé Filip Adel a Michal Kaněra. Na této trase jsme měli i my medailová umístění. Nejlepšího umístění zde vybojovala Karolína Bergerová, která zde ve velké konkurenci skončila druhá. Mimochodem svou formu potvrdila v úterý na kritériu Pražské schody. Druhé místo mezi nejstaršími veterány bral i Jirka Voňka.

Ještě více umístění na bedně jsme měli na kratší jednodušší trati. Celkově druhý, ale ve své kategorii vyhrál Luboš Toman, jeho synové Lukáš a Honza skončili na 2 a 3. místě. Juniory po velmi pěkném výkonu vyhrál Dominik Koudelka. Třetí místo vybojoval ještě Jirka Koblasa starší.

Další výsledky našich:

50 km: 9. místo Pavel Kubín

37. Lukáš Fejk

46. Luděk Novotný

25 km: 4. místo Petra Čeřovská

5. místo Standa Heczko

8. místo Láďa Krebs

23. Jirka Koblasa ml.

25. Honza Munzar

13. Maryana Goliney

14. Anna Benešová

 

výsledky

fotky

 

Nabitá polovina května

21.05.2018 12:58

O víkendu závodníci našeho oddílu bojovali na více frontách.

V sobotu se v nedaleké Úpici jel obnovený maraton na horských kolech Apache Jestřebí hory obohacený o doprovodný program  a dětské závody. Hnedle v těch dětských jsme měli dvojí zastoupení a to v podobě dvojčat Holanových. Anežka skončila druhá a Matěj na třetím místě.

Dospěláci měli na výběr ze tří tratí, z nichž největší úspěchy jsme měli na střední 58 km dlouhé. Mezi ženami nad 40 let zvítězila Lucka Blažková a druhý mezi nejstaršími veterány skončil Jiří Voňka.

Výsledky dalších našich:

střední trať 38 km: 6. místo Honza Lukeš

5. místo Jirka Koblasa st.

11. místo Jirka Koblasa ml.

23. Standa Heczko

dlouhá trať 105 km: 21. místo Luděk Novotný

Na krátké trati nedokončil závod Radek Marek, který skončil po pádu se zlomenou klíční kostí.

výsledky Apache Jestřebí hory

 

Druhá polovina  závodníků oddílu se ve stejný den účastnila ABB Cupu v Jablonci nad Nisou

Jak to vypadalo tam nám popsala druhá žena do 40-ti let na delší trase Karolína Bergerová:

“Sobota a zase závody. Po dlouhé době opět xcm, a hned na tak krásné a náročné trati. Proto jsem se na dnešní den těšila.

Abb Cup patří, a bude patřit, mezi mé oblíbenější podniky.... i když se na něm tak trápím...

Jako předloni, loni i dnes jsem myslela, že vypustím duši hned v prvním kopci a pak v dalších x na všechny možné rozhledny....do cíle jsem se ale vždycky dostala "oujee"

Jako loni jsem obsadila kráásné 2.místo ,opět za Denčou Skrbkovou (ještě štěstí, že Pavla Havlíková je v jiné kategorii.. uuf)

Tentokrát jsem Denču ale trochu trápila pár kilometrů až na Špičák. A pak...no comment.

To je rozhodně posun k lepšímu. Jsem sice spráskaná jak pes, ale spokojená. A votom to je, ne?!”

 

Na krátké trase vybojoval 2. místo ještě Luboš Toman, 6. místo Lukáš Toman, 7. místo Honza Toman, 8. místo Anička Benešová, 9. místo Maryana Goliney a 22. místo Marek Dvořák...

Výsledky ABB Cup


V neděli se jel ještě bajkový Author Bezděz a silniční časovka v rámci Dobrušského poháru.

Na Bezdězu byl třetí opět Luboš Toman, 7. Lukáš Toman a 35. Kuba Hebelka.

Na silniční časovce jsme měli 2 zástupce a oba na bedně. 2. místo obsadil mezi juniory David Voňka a 3. místo v nejstarších veteránech Luboš Lacina….

Záznam z nedělního Bezdězu poběží na ČT Sport ve čtvrtek v 16:45 a v sobotu v 12:55.

 

Závodilo se i v týdnu:

V úterý se jel Hradecký pohár - Karolína Bergerová a sourozenci Holanovi. Ve středu se jela časovka do vrchu na Černou horu, kde červenobílé barvy hájili 4 závodníci. Lukáš Toman si dal ve středu kritérium Táborské okruhy, zařazené do plzeňské série silničních kritérií - Giant ligy. Čtvrtek patřil cross country závodu Medvědín ve Špindlerově Mlýně zařazený do znovuobnoveného Krkonošského poháru, závod spolupořádal Luboš Toman a na podpoře se podílel i náš sponzor kupkolo.cz.


A příští víkend nás čeká závod s velkou oddílovou účastí Jičínská 50!

 
 
Záznam z nedělního Bezdězu poběží na ČT Sport ve čtvrtek v 16:45 a v sobotu v 12:55.

Kolo pro život - Mladá Boleslav

16.05.2018 04:01

Další ze závodů ze série Kola pro život měl zastávku v sobotu 12.5. v prosluněné Mladé Boleslavi. Na startu se objevila sedmička královédvorských závodníků, kteří si poměřili síly na kratší 34 km trase s převýšením 600 výškových metrů. Nejlépe se dařilo nejstaršímu ze sedmičky závodníků, Luboši Tomanovi, který si i přes nepříjemný karambol v půlce závodu dospurtoval pro 2. místo v kategorii. Čtveřice závodníků bojovala v kategorii 17-29 let. Alergik Lukáš Toman dojel na 18. místě. Letošní ouverturu si v Boleslavi odbyli kulturista Jan Toman na 21. místě.  Jakub Hebelka na 40. místě - Kuba měl závodit už na 50 Českým rájem, ale před startem mu nějací lumpové ukradli kolo. Dále Standa Heczko se po zimní skialpinistické sezóně rozjel k 46. fleku. Z něžného pohlaví nás reprezentovaly kadetky Anička Benešová a Marianka Golinayová na 8. respektive 9. místě. 

                                                                Lukáš Toman

 
Záznam závodu můžete shlédnout na ČT  Sport ve čtvrtek 17.5. v 13:05 hodin středoevropského času.

Mistrovství Královéhradeckého kraje v časovce do vrchu - Benecko 2018

15.05.2018 03:40

Medailová nadílka pro cyklisty Carla.kupkolo.cz

Minulý týden se jela časovka do vrchu z Vrchlabí na Benecko. Tato časovka byla ale trochu víc, bojovalo se na ní i o tituly Mistra Královéhradeckého kraje. Na kratší trati pro mladší žáky i na dlouhé s cílem až u hotelu Žalý se dohromady sešlo více než 100 závodníků, bohužel s menším zájmem o medaile.

Pro náš oddíl Carla.kupkolo.cz to byl ale den vítězný. Závodníci našeho oddílu vybojovali celkem 8 medailí. Mistři kraje v časovce do vrchu pro letošní rok jsou ve svých kategoriích Jan Lukeš, Aneta Khýrová, Luděk Novotný, Milan Pešek a Jiří Voňka. Vicemistři kraje jsou David Voňka, Lukáš Fejk a bronzovou medaili vybojoval Luboš Lacina.

fotky ze závodu

Stalak Bike 2018

29.04.2018 12:12
Opět úspěšné vystopení týmu

Poslední dubnovou sobotu jsme se zúčastnili prvního skutečně bajkového závodu sezóny a tím byl oblíbený Stalak Bike v Rychnově nad Kněžnou. Oproti minulým rokům nás tentokráte čekala rychlá suchá trať a téměř letní počasí. I proto se zde sešla vynikající konkurence a hlavně početná skupina cyklistů našeho oddílu Carla.kupkolo.cz.

Náročné stoupání hned po startu rozdělilo startovní pole podle výkonnosti a postupem času se odtrhl pozdější vítěz závodu Michal Kaněra.

I náš oddíl se tady dočkal několika úspěchů. Výborný závod zde zajela Karolina Bergerová, která svůj výkon korunovala vítězstvím mezi ženami. Výborně se zde prezentovali i naše loňské i letošní posily v mládežnických kategorií. Mezi staršími žačkami vyhrála Anna Benešová a nejlepší kadetka Maryana Goliney byla opět z našeho týmu. Dále jsme obsadili ještě 2. místo mezi nejstaršími muži díky Jirkovi Voňkovi. Závodu se zúčastnili ještě další naši. Starší žák Marek Dvořák skončil sedmý, junior Standa Heczko šestý,Luboš Toman devátý a Luděk Novotný na 17. místě. Pro defekt hned na startu závod bohužel nedokončil Lukáš Fejk.


výsledky


fotky

a ještě další fotky od Hanky Maršíkové

 

Poslední cyklistické soustředění v Toskánsku pohledem účastníků

19.04.2018 12:57

Koncem března se velká část oddílu zúčastnila posledního soustředění před sezónou. Jak to na takovém soustředění vypadá můžete posoudit sami. Zde jsou reporty dvou členů, kteří se přípravy zúčastnili.

“Máme za sebou vydařené soustředění v Toskánsku, což je ideální kout Evropy pro tréninky na silničním kole. Jsou zde rovinaté dlouhé přímé úseky na větru podél moře pro trénování jízdy v balíku nebo individuálních časovek tak i přejezdy nedalekých pohoří, kde není problém dojet i do tisíce metrů nad mořem. To je zase ideální pro tréninky na závody jako např. Krakonošův cyklomaraton.

Většinou jsme jezdili rozděleni podle výkonnosti po cca 15-tičlených skupinách. Tréninky trvaly obvykle kolem 6-ti hodin. Podle naježděných stovek kilometrů a nastoupaných tisícovek metrů můžeme soustředění považovat za úspěšné a do nadcházející závodní sezóny vstupujeme dobře připraveni.”. Tolik info od Radka Marka.

A teď ještě jak to viděla Karolína Bergerová, pro níž to bylo již třetí letošní soustředění. “Toskánsko je oblast v Itálii, do které každoročně míří spousta cyklistů. Není divu. Tato oblast nabízí nejen rovinatý terén podél moře a u města Grosseto, ale i několik kopečků, které dokáží potrápit nejednoho sportovce.Díky Petru Kordíkovi, který pořádá cyklo kemp na 10 dní, jsem se už do této oblasti mohla podívat už po sedmé. Možná se zdá, že už mě to tam nemůže ani bavit, ale opak je pravdou. Každý rok přinese něco nového. Poznání nových lidí, jiné zvolení tras ale i počasí.

V kempu se sejde spousta lidí, kteří se rozdělí první dny do skupin dle výkonnosti ale i dle přátelských vztahů. Skupiny mají okolo deseti cyklistů, protože více už může být nebezpečné. Vyjíždělo se na několikahodinové tréninky s výjezdem mezi desátou a jedenáctou hodinou dle domluvy ve skupině, aktuálního fyzického stavu či počasí.

Já byla ve skupině se svým přítelem a senzačními lidmi, se kterými jsem zažívala nezapomenutelné okamžiky každý den. Většinou to byly úsměvné chvilky. Jednou jsem dokonce byla ráda, že jsem smíchy nespadla z kola :-D. Ten mě ale přecházel při výjezdech kopců, jejichž zdolávání bylo od jednotek až po desítky minut a na vrcholu se závěrečným spurtem. Mimo užívání místní krásné přírody, příjemného počasí, cest téměř bez děr a aut, jsme se zastavovali na tradiční italskou kávu a něco sladkého, což nás povzbuzovalo k opětovnému sednutí do sedel. Každodenní hromada ujetých kilometrů utíkala díky těmto příjemným zastávkám jako nic.

Na tomto kempu byli i další členové našeho týmu. Pavel Kubín, Radek Marek a Luboš Toman se svými třemi svěřenci. Každý měl svoji skupinu, svoje plány, najeté kilometry a svoje zážitky. Dle jejich zpráv si to užili a patřičně se připravili na cyklistickou sezonu, stejně jako já.”

 

Medailový Kuks

16.04.2018 13:39

V sobotu 14.dubna jsme se v Kuksu rozloučili s přípravnými závody. Konaly se zde běžecké závody pro všechny kategorie věkové i výkonnostní, kterých se zúčastnily stovky závodníků. Protože je to místní závod, nemohly tam chybět ani naše barvy oddílu Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem. Na své si zde přišly i naše děti, pro které tu byli připraveny tratě od pár metrů po 1,5 km. Z našich dětí se závodu zúčastnila Anežka Holanová, a obsadila ve své kategorii mezi děvčaty 3. místo. O kategorii výše skončila na druhém místě ještě Lenka Novotná.

Dospělácké kategorie jsme obsadili ve dvou distancích a na obou s vynikajícími výsledky.

Nejlépe jsme dopadli na trati 10 km, kde se všichni naši umístili na bedně. Celkově třetí a v kategorii druhý skončil Lukáš Fejk, který se teprve pozdě v noci před závodem vrátil z náročného cyklistického soustředění na Mallorce. Na stejném stupínku skončila i Aneta Khýrová mezi ženami. A do třetice nám patří ještě vítězství Milana Peška v kategorii nad 50 let. Další účastníky v našem dresu jsme měli i na velice obtížné maratonské trati dlouhé 43 km vedoucí místními lesy až na Zvičinu a přes přehradu zpět. Skvělého úspěchu zde v našem dresu dosáhl Tomáš Hak, který doběhl celkově třetí a ve své kategorii obsadil stříbrnou pozici. Svůj první maraton zde absolvoval Luděk Novotný, který doběhl na 6. místě.

Přípravné období nám tímto skončilo a teď už se budeme soustředit především na cyklistiku.

výsledky běžeckých závodů Zkus maraton Kuks

 

fotky a ještě další  tady

 

Úspěšný víkend běžecký i cyklistický...

08.04.2018 13:54
 V sobotu náš místní Safaripark uspořádal další ročník Běhu Safari na podporu nosorožcům. To nemohlo nechat v klidu naše místní běžce a tak jsme se ho ve velkém množství zúčastnili v hojném počtu.
Organizačně tento závod trochu zaostával za ostatními závody v okolí, ale o to větší sportovní úroveň měl. Tohoto závodu se na třech tratích 2, 5 a 10 km zúčastnilo více než pětistovka závodníků.
Na nejkratší trati 2 kilometry se na třetím místě umístila naše nejmladší oddílová borkyně Anežka Holanová, která porazila většínu i o několik let starších soupeřek.
Hlavní závod opět s účastí 200 závodníků vyhrál celkově Kamil Krunka. I my jsme ale měli početné zastoupení v popředí. Nejlépe si v kategorii vedla Aneta Khýrová, která svůj letošní čtvrtý start proměnila ve čtvrté vítězství. Na třetí místo ještě dosáhl Milan Pešek. Z oddílových závodníků se ještě umístil na 5. místě Luděk Novotný  a na 22. místě Lukáš Toman.
První letošní cyklistickou prověrku si odbyla Karolina Bergerová. V Hradci Králové na MTB Amix Biřička. Tento závod "na rozjetí" se jel oproti předcházejícím rokům za ideálních podmínek. Celkovým vítězem se stal Roman Šťasný z Rock-Machine Cyklomax. Mezi ženami jsme měli ale vítězku z našeho oddílu a tou byla Karolina Bergerová.
Další premiéru si dnes odbývají naši mladíci Jan Lukeš a David Voňka na Českém poháru na silnici ve Zbraslavi...

výsledky Běhu Safari

fotky Běh Safari

výsledky Amix Biřička

 

 

1 | 2 >>