Na kole Schulzovými sady - červen 2024 - report

Vydařené červnové závody s rekordní účastí...

08.06.2024 10:38

Letos poprvé jsme představili nový formát závodů pro děti. Původní záměr udělat závody pro děti, pro které není cyklistika hlavní sport, jsme zachovali. A také proto, abychom dali šanci postavit se na stupně vítězů i dalším dětem, oddělili jsme ve starších kategoriích děti, které opravdu na kole závodí. Proto jsme vytvořili 3 nové kategorie dle věku pro děti r. n. 2015 a starší. Těmto závodníkům jsme postavili ještě delší a obtížnější okruh.. Ale i méně zkušeným dětem jsme opět připravili dřevěné překážky, které zpestřili horní okruh.

Záměr se zřejmě vydařil. Na start červnového závodu se postavilo 169 dětí, což je výrazně překonaný rekord. Tohle všechno podpořilo i relativně pěkné počasí, kdy jen závěrečné kategorie byly ztíženy mokrou tratí po krátkém dešti.

Každý závodník si po dojezdu vyzvedl jako odměnu čokoládu Carla a k tomu ještě věcnou cenu dle výběru.

Za podporu na těchto závodech děkujeme především těmto firmám a jednotlivcům, bez kterých by závod v takové míře nemohl být uspořádán: 

firma Kupkolo.cz, která obstarala ceny pro vítěze a do tomboly, výrobce čokolády Carla, finanční podpora od města Dvůr Králové nad Labem

pomoc přišla od Skiservis Patrik Hroneš, poděkování patří i Lucii Blažkové a Fandovi Kosovi za nafocení a natočení závodu, moderátorovi Petru Novotnému za moderování a všem dalším členům oddílu i dobrovolným pomocníkům…

Výsledky všech kategorií jsou k dispozici zde:

Fotografie ze závodu od Lucky Blažkové jsou tady: (V neděli 9.6. přidáno cca 400 fotek)

Máme tu také videa od skvělého fotografa Fandy Kose. Starší závodníci z oddílů zde:, dále mladší závodníci tady: a tady je celkový souhrn:

 

 

 

Zpravodajství 2024

První jarní závody roku 2024

03.05.2024 15:47

Duben je měsíc prvních jarních cyklistických závodů, ale také již rozběhnuté běžecké sezóny.

Oddílovou činnost jsme zahájili tradiční Jarní prázovkou, kde jsme se v letním počasí sešli na společné přivítání sezóny. Společně jsme se po vlastní ose přemístili na sraz do Dobrušky, odkud jsme prvně na kole vytočili své motory na maximální otáčky a vyzkoušeli si, jak jsme přes zimu potrénovali. Potom ještě část oddílu odjela na soustředění do Toskánska. Zároveň jseme rozjeli tréninky pro naší mládež.

A pak už přišly první závody - prozatím hlavně časovky, kde se hlavně do vrchu ukazuje skvělá forma Radka Marka, který se pravidelně umísťuje v popředí.

Ve své kategorii dominuje i Jirka Voňka, který takto zužitkoval absolvované 2 soustředění v teple. Na rovinaté časovce v Pohoří se ukázali i Lukáš Fejk a Gábina Slabá.

Prvních závodů se zúčastnili i naše děti a to Hradeckého poháru. Tomáš Vogl a Kuba Schejbal už mají první letošní křest za sebou. 

Zúčastnili jsme se ale i běžeckých závodů, především domácího Safari běhu, Českého poháru do vrchu na Pomezky, kde Tomáš Vlček, Luděk Novotný a Tomáš Hak byli pravidelně na stupních vítězů. Tomáš navíc ještě vyhrál prestižní závod Ještěd Sky Race. A nemůžeme zapomenout ani na sestry Krušinovy, které se také zúčastňují a vyhrávají běžecké závody....

Fotky: