Zpravodajství 2014

Výroční členská schůze 2014

27.11.2014 19:11
Minulou sobotu jsme se opět po roce sešli na takovém malém neformální posezení u Luboše. Zhotnotili jsme sezónu minulou, probrali jsme plány a náměty do sezóny další a samozřejmě jsme se hlavně bavili. Probírala se také možnost doobjednání oblečení na další sezónu, info zde:

A tady jsou společná fota z našeho setkání:

 

Galavečer a vyhlášení výsledků Rock Machine Hradeckého poháru 2014

09.11.2014 03:31


 
Konec sezóny je ve znamení různých společenských akcí a vyhlášení celoroční sezóny a mezi tyto akce patřilo i vyhlášení celého ročníku Rock Machine Hradeckého poháru MTB, kde nás skvěle reprezentovali zástupci žákovských kategorií Kuba Hák a Honza Munzar. V nabité konkurenci zvítězil mezi staršími žáky Kuba Hák, který si celkové první místo vybojoval především svými posledními třemi závody, kde byl nejrychlejší. A to závodil v kategorii i s o 2 roky staršími cyklisty! Pěkným 4. místem celkově mezi mladšími žáky nám udělal radost i Honza Munzar. 

Oběma mladým závodníkům tímto děkujeme za skvělou celoroční reprezentaci oddílu CK Carla.kupkolo.cz!

celkové výsledky

fotky

Středeční pohár horských kol Apache Bike4u Cup

15.10.2014 10:31

Posledním bodovaným závodem Středečního poháru horských kol Apache Bike4u Cup byl nový závod v Trutnově. Tam si byli především 2 naši závodníci pohlídat svá celková umístění.

Celý pohár závodů v nejprestižnější mužské kategorii nakonec vyhrál Honza Kunc z Kupkolo.cz před dvojicí závodníků z Giant Pitrs Bike Pavlem Jiráskem a Lukášem Drejslem.

My jsme zde měli obsazeny 2 kategorie. Nejlepšího výsledku dosáhl Kuba Kosina, který obsadil v kategorii juniorů skvělé 2.místo. V kategorii žáků, která byla kvalitně obsazená, obsadil 6. místo Kuba Hák.

celkové výsledky

fotky

SPECIALIZED RALLYE SUDETY 2014

20.09.2014 09:57

Na konci sezóny se jel asi nejtěžší MTB maraton Rallye Sudety MTB, který se jel zároveň jako Mistrovství republiky a byl zároveň i posledním závodem Českého poháru. Tomu odpovídala kvalita startovního pole. V obou tratích závodilo celkem 1010 závodníků! Mistrem republiky se na rozmočené trati po necelých pěti hodinách stal Pavel Boudný. Stříbro bral Jirka Novák a bronz Honza Škarnitzl.

I přes malou účast závodníků našeho oddílu jsme zde zaznamenali skvělý výsledek, kdy tento závod mezi ženami nad 40 let vyhrála Lucka Blažková. Strávila na 115-ti km rozmočené trati téměř 8,5 hod, za což si zasluhuje náš obdiv… Na dlouhé trati bojoval taky Jirka Štefan, který obsadil mezi třicátníky 42. místo.


výsledky závodu: 115 km

fotky od Lucky

video ze závodu: video 1, záznam ČT

Kupkolo Podkrkonošský maraton

16.08.2014 10:18

O minulém víkendu se konala největší naším oddílem pořádaná akce a tím byl další ročník Kupkolo Podkrkonošský maraton. Tak jako většína ročníků nemohl ani tento rok proběhnout bez skropení deštěm. Během závodu všechny účastníky obou tratí potrápil déšť i rozmočená trať. I přesto můžeme tento ročník alespoň podle reakcí některých závodníků hodnotit jako zdařilý. Nakonec se ho na obou tratích zůčastnilo témě 700 závodníků a k tomu se přidala i velká účast na dětských závodech...

Na dlouhé trati nakonec celkem jasně zvítězil Michal Kaněra. S pětiminutovým mankem za ním dojel Kuba Šilar a třetí opět s odstupem dojel Tomáš Vagenknecht. My jsme na této trati měli 3 odvážlivce. Nejlépe dopadl Tomáš Berger, který ztrati hodně v 2. polovině trati a skončil na 20. místě a 6. ve své kategorii. 35. celkově a 5. ve své kategorii dojel Milan Jezbera a trojici doplnil ještě Radek Marek svým 77. místem celkově a 30. v kategorii.

A jak dopadla krátká trať? Po závěrečném spurtu vyhrál Martin Řehák následován Kubou Šulcem a Matějem Čepičkou. Na této trati jsme měli i vynikající umístění našich borců. Celkově nejlépe se ztrátou pouhých 7 minut zajel Kuba Kosina na celkovém 13. místě následován Lubošem Tomanem na 15. místě. Kubovi to zajistilo 2. místo v kategorii a Luboš svou kategorii vyhrál. Na 2. místě mezi ženami nad 40 let skončila i Lucka Blažková. Umístění dalších našich: Lukáš Toman 12. místo v kategorii (celkově 20.), Martin Šubr 5. místo (celkově 26.), Honza Toman - 6. místo v juniorech a Petr Šubr 87. v M 50.

Součástí těchto závodů byl i 3. díl seriálu dětských závodů "O nejlepšího cyklistu Královédvorska" , kterého  se zúčastnila více než stovka dětí!

výsledky: 90 km, 50 km, dětské závody

fotky

video ze závodu

Krakonošův cyklomaraton

02.08.2014 03:31

O prvním srpnovém víkendu se konala asi největší cyklistická akce regionu, ale i Čech. První ročník Krakonošova cyklomaratonu důkladně prověřil 300 účastníků. V parném létě dávalo extrémní převýšení na trati 130 km všem pěkně zabrat. Náročná stoupání jako Pomezní Boudy z Polské strany nebo tvrdé stoupání z Pece na Pražskou boudu s max. stoupáním 30% se zajídala i těm nejlepším. Zúčastnili se ho i závodníci našeho oddílu, kteří to brali také jako přípravu na domácí MTB Podkrkonošský maraton, který se bude konat o 14 dní později. 

Cílovou páskou nakonec jako první projel Michael Kukrle před Michaelem Borošem a třetím Martnem Hebíkem.. Se ztrátou 8 minut se z našich jako první v cíli ukázal Tomáš Berger, který dojel v první dvacítce a na 12. místě v hlavní kategorii. Ve stejné kategorii dojel na 33. místě Kuba Kosina a stejné místo vybojoval ve starší kategorii Radek Marek, který závěr závodu dojížděl v křečích...
Nakonec se ukázalo, že je o tento typ závodu velký zájem. Jelikož byla všude slyšet jen samá chvála na adresu pořadatelů a i na celý závod, doufáme, že nezůstane jen u jednoho ročníku...

Víkendové triatlonové závody

27.07.2014 14:49
Členové klubu nejsou jenom zarputilí cyklisté, ale dokáží i velice dobře plavat a běhat. Jejich kvality v těchto disciplínách ukázali o víkendu. 
Jenalo se o 9.ročník Dřevěnického Rykotu, neboli závodu v  terénním triatlonu v Dřevěnicích. V parném sobotním odpoledne se postavil na start Lukáš Joukal, Pavel Kubín a Karolína Bergerová. Nejprve je čekalo 380m plavání v rybníku Hlíza, které sloužil v tento den i jako skvělé ochlazení. Po zdolání tohoto úseku závodníci vběhli poprvé do depa, kde odhodili plavecké brýle a vzali svá kola a vydali se na 21 km cyklistickou část s převýšením 630 m. Náročný terén vedený především po lesních cestách, představoval okruh přes zříceninu hradu Kumburk, který byl zároveň nejvyšším místem na trati. Někteří soupeřili s ostaními závodníky, ale pro Karolínu se jednalo spíše o boj se sebou samotnou. „Nohy nechtěli spolupracovat“ řekla po zdolání závodu. Proto se bohužel připravila o prvenství v kategorii žen do 24 let ve zdánlivě nejsilnější disciplíně. To ji ještě čekala druhá návštěva depa, která představovala odložení kola a vyběhnutí do prudkého kopce. Celá čtyř kilometrova trasa s převýšením 150 m vedla opět převážně lesními cestami a pěšinkami. V cíli závodníci ocenili nejenom občerstvovací stánek, ale i rybník, kam se šli ochladit nejenom závodníci. Jediní, komu se to nelíbilo, bylo několik rybářů, kteří od rána naháněli kapry. Pro všechny tři členy týmu byl tento den úspěšný. Karolína Bergerová a Pavel Kubín obsadili shodně 2. místo ve svých kategoriích a Lukáš Joukal svou kategorii dokonce vyhrál.
Nadcházející slunečná neděle však nebyla odpočinková pro Karolínu. „Dneska by bylo škoda nezávodit“ řekla s úsměvem po ránu. Terénního triatlonu v Hradci Králové konané na Biřičce se účastnil i její bratr Tomáš. Tentokrát na ně čekalo 400m plavání, kde Tomáš doplaval na celkovém 29. místě a sestra o 10 míst za ním. Následovalo 19km ve čtyřech okruzích po hradeckých lesích. Tomáš svou zarputilou jízdou se dostal na celkové druhé místo. Do depa přijel s dalšími dvěmi závodníky se skoro dvouminutovým odstupem na prvího Martina Splítka, výborného cyklistu SC Specialized HK. Ten však na trati zabloudil a skončil nakonec na 9. místě. Poslední disciplína nebyla nejlepší ani u Tomáše. Ten se propadl na konečné 5.místo. Karolína měla v cyklistické části  druhý nejrychlejší čas mezi ženami stejně jako její bratr. Na běhu se ale projevila únava a celkové vysílení z víkendového závodění a bohužel přišla o druhé místo. Do cíle přiběhla na třetím místě na pokraji svých sil, naštvaná a zároveň přesvědčená, že musí více trénovat. 
                                                                                                    Karolína Bergerová
 
Výsledky z Dřevěnického Rykotu zatím ještě nejsou, tak přikládáme alespoň výsledky z Hradecké Xterry

Vysocká 12-ti hodinovka MTB

26.07.2014 17:57

V sobotu 26. července se ve Vysoké u Holic konal vytrvalostní závod na 12 hodin jak na silnici, tak i na horském kole. Této akce se zúčastnil i Milan Jezbera, který tady za 12 hodin ujel v terénu 205,5 km a tím obsadil výborné 5. místo.

výsledky závodu:

ELEVEN MTB maraton Příchovice

26.07.2014 11:26

Poslední červencovou sobotu se v Jizerských horách konal tradiční ELEVEN MTB maraton Příchovice, kterého se tradičně účastní i závodníci našeho oddílu. Letos zde panovalo vyloženě letní počasí, které ve spojení s opravdu náročnou tratí dávalo všem dost zabrat. První kratší okruh na trati fitnes byl jen na rozjetí, druhý okruh byl už podstatně náročnější. Rychlé sjezdy střídané prudkýmy dlouhými výjezdy často na nezpevněném povrchu nedalynedopřály nikomu chvilku odpočinku. A závěr padesátikilometrové trati korunovalo několikakilometrové těžké stouppání do cíle .Tuto trať vyhrál Jirka Novák těsně následován Michalem Bubílkem. Po dalších několika minutách dojel do cíle na 3. místě domácí Honza Černý. I my jsme zde měli zástupce na stupních vítězů. Lucka Blažková vybojovala mezi ženami v čase něco přes 3 hodiny 1. místo v ženách nad 40 let, Honza Toman si zas pro změnu dojel pro bronz v juniorech. Umístění dalších našich: V mužích nad 40 let obsadil 9. místo Luboš Toman a 25. místo Luděk Novotný....

výsledky

Úspěšná sobota 28.6. z pohledu Carla.Kupkolo.cz

01.07.2014 00:24


Velice vydařený byla poslední červnová sobota v podání našeho týmu. Největší úspěch slavil Jirka Šorm na silničním MČR ve Slavkově u Brna, ale nezaháleli ani ostatní na bikemaratonu Krkonošák.

V sobotu 28.6. pokračovalo MČR a MSR v silniční cyklsitice hromadným závodem juniorů ,kde jsme byli zastoupeni Jirkou Šormem. Po výborném výkonu na 128 km dlouhém okruhu obsadil Jirka vynikající 5. místo, kdy mu na medaili scházelo pouze 5 vteřin!!! 

Mistrovství ČR Silniční závod Výsledky - junioři (128 km): 1. Adam Ťoupalík (ČEZ Cyklo Team Tábor) 3:37:17 2. Luděk Helis (SKC Tufo Prostějov) +3:35 3. Vojtěch Pezlar (Kovo Praha) +3:36 4. Lukáš Kunt (Remerx Merida Kolín) +3:40 5. Jiří Šorm (Carla.Kupkolo DK. n.L.) +3:45


Ve stejný den se konal také bikemaraton Krkonošák v Lomnici nad Popelkou, kterého se účastnila velká část týmu. 

Na trati 89 km obsadil Milan Jezbera 44. místo a 8. v kategorii. 

46 km trať zdolal na celkověm 3. místě Tomáš Berger a zároveň obsadil 2. místo v kat.! 

Luboš Toman dojel celkově 9. a ovládl kategorii nad 40 let! 

Martin Šubr dorazil do cíle jako 18. a 2. mezi juniory. Jakub Kosina 33. a jako 3. junior. Na nejkratší 23 km trati jsme měli mladší z rodu Tomanů. Honza Toman bral celkově bronz a 1. flek v juniorech. Lukáš Toman celkově 5. a bronz v kategorii!

                                                                                                                    Martin Šubr

Záznamy: 1 - 10 ze 24
1 | 2 | 3 >>