Zpravodajství 2014

1. závod RockMachine Hradeckého poháru

18.04.2014 03:35

V půlce dubna se začíná rozjíždět sezóna také bikerům. 15. dubna odstartoval v Hradci Králové 4. ročník RockMachine Hradeckého poháru. Na start se v chladném počasí postavilo 136 cyklistů a 38 běžců v rámci nově zavedeného běžeckého poháru.

Suverénně nejrychlejším mužem se stal Martin Splítek (CS Specialized HK). Naši závodníci čeřili vody už od nejmladších kategorií. Mezi mladšími žáky vybojoval 2. místo Jakub MUNZAR, o zastoupení v žácích starších se postaral 8. místem Jakub HÁK. Největšího úspěchu zde dosáhl Jakub KOSINA, který byl absolutněnejrychlejší mezi juniory! Mezi ženami získalabronz Karolína BERGEROVÁ.

výsledky

 

 

 

Nová sezóna začala a ní i první závody...

13.04.2014 20:02

 

Ve středu 9.dubna se jel první závod Vrchařské ligy tradiční časovkou z Náchoda na Dobrošov. Tento více než 6 km dlouhý kopec dostatečně prověřil formu všech po zimní pauze. Na letošní poměry v  téměř zimním počasí zvítězil kadet Lukáš Slavík. Druhý nejlepší čas měl Jan Martin a třetí byl Honza Vetterle. Tým Carla.kupkolo tam měl 2 zástupce. Mezi “třicátníky” byl 7. Radek Marek a 4. mezi “čtyřicátníky” Luděk Novotný.

Dalším závodem tohoto týdne byla v neděli 13.4. rovinatá časovka v Pulicích - Memoriál Jana Lamicha v rámci Dobrušského poháruSice za lehlého děště, ale v ideálních podmínkách zajel nejlepší čas Martin Katera, za ním byl Pavel Mattuš a Jirka Balcar. I tady jsme měli zastoupení v podobě Radka Marka, který skončil na 10. místě. Dále tu závodil Luboš Lacina, který tu v kategorii Veteráni III bral dokonce stříbro!!

Výsledky:

Časovka na Dobrošov

časovka Pulice


Fotky - Dobrušký pohár - Pulice

Účast Tomáše Bergera na závodě Brno-Velká Bíteš-Brno

06.04.2014 19:39

Sobota 5. dubna patřila nejvýznamnějšímu jarnímu závodu Brno–Velká Bíteš–Brno, který zároveň zahajil serii Českého poháru. Odstartovalo celkem 186 výborných cyklistů na trať dlouhou 143km.  Mezi zúčastněnými byli např. elitní biker Jaroslav Kulhavý, Pavel Boudný, Jiří Polnický jako černý kůň týmu Bauknecht Author, Petr Lechner (3.místo z MR), ale také loňský vítěz Milan Kadlec z Dukly Prahy. Do Brna přijeli ukázat své kvality i špičkový jezdci ze Slovenska, Polska, Německa, Lotyšska a dokonce Japonska.

Mezi tyto profesionály se postavil i Tomáš Berger z týmu Carla.Kupkolo Dvůr Králové nad Labem. Před startem zmínil, že bude rád, když se udrží v pelotonu do druhého kola. Že zvládne celý závod ani nedoufal. „Už do prvního okamžiku se jela pěkná pila“ konstatoval Tomáš.  Přitom dodává, že vysoká rychlost v průměru přes 40km/h jim vydržela skoro hodinu. Potom se na chvíli tempo snížilo, což posloužilo k vypráznění nejen kapes :D. To, že se silniční cyklisté nebojí rychlosti, potvrdila i maximální dosažená rychlost Tomáše a to 91km/h.

Na trati se stal i pád, který se naštěstí našemu stájovému jezdci vyhnul. Uctyhodně se držel ve skupině nejlepších (jako jeden z mála). Svalová krize ho ale postihla pár kilometrů před cílem a ta způsobíla oslabení a ztrátu výhodných pozic. Tomáš Berger nakonec obsadil krásné 93.místo z dojetých 131 závodníků. Vyhrál Jan Tratník ze Slovinska, druhý František Sisr a třetí Milan Kadlec, oba z Dukly Praha.

                                                                                                    Karol Bergerová

kompletní výsledky později...

Krátké video ze závodu

Jarní Cena- Fany Gastroservis

06.04.2014 03:35

V neděli 6. dubna absolvovali velice kvalitně obsazený silniční závod, Jarní Cena- Fany Gastroservis junioři Jiří Šorm a Jakub Kosina. Jirka se umístil na pěkném 18. místě a Jakub svůj první silniční závod dokončil na 43. místě!

Záznamy: 21 - 24 ze 24
<< 1 | 2 | 3