Zpravodajství 2018

Cyklistický oddíl Carla.Kupkolo.cz přivezl medaile ze Středečáku

09.11.2018 03:29

V sobotu 3. listopadu 2018 byl slavnostně zakončen Středeční pohár (středečák) v Polici nad Metují. Pro cyklisty v regionu se jedná o velkou událost: Středeční pohár je seriál 7 cyklistických závodů pro děti i dospělé, které se konají každou středu na různých místech zejména Jestřebích hor. Letos bylo nově jeden závod umístěn i do Dvora Králové nad Labem.


Tento podzimní seriál má své kouzlo - a mezi bonusy patří právě závěrečné vyhlašování výsledků celého závodu, které se letos nově uskutečnilo v Polici nad Metují. Odpoledne byl pro závodníky připraven poslední závod série: neklasifikovaná jízda v kostýmech v lese na Zdeřině, která měla letos podobu Pohádkového lesa. Rozhodně si ji užili i dospělí! Na startu byla i Sněhurka se 70 (!) trpaslíky na kolech. Dost bylo nejen zábavy, ale i dobrého jídla a pití. Slavnostní závěrečný večer se poté konal v Pellyho domu na náměstí.  Zástupci dvorského oddílu Carla.Kupkolo.cz získali 4 cenné medaile, další do Dvora přivezl Jakub Hák, odchovanec dvorského oddílu, který však již jezdí za Jaroslav Kulhavy Cykling team. Zlatou medaili získala v kategorii dívek do 5 let Mája Munzarová. Stříbrnou medaili pro dvorský oddíl vyjezdil Jan Lukeš v kategorii Kadeti, kdy mu zlato vyfoukl Kuba Hák :-), a také Maryana Goliney v kategorii kadetky/juniorky. Bronzovou medaili v kategorii 8-9 let získala Anežka Holanová, kdy jí stříbrná medaile utekla o nejmenší možný rozdíl. Další skvělá celková umístění:  Jan Kunc (muži) - 4. místo, Anna Benešová (žákyně II) - 7. místo, Jan Munzar (žáci I) - 7. místo, Matěj Holan (kluci 8-9 let) - 9. místo,  V hodnocení týmů se dvorský oddíl dlouho přetahoval o třetí místo s vrchlabským, aby mu nakonec podlehl.  Dvorský oddíl si však zasloužil ještě další tituly: šlo o druhý nejpočetnější cyklistický oddíl v letošním seriálu, kdy se na start alespoň jednoho závodu postavilo 16 členů oddílu. A ve svých řadách má dvorský oddíl i nejstaršího účastníka letošního seriálu: Jiřího Voňku (ročník 1954), který letos odjel 3 závody.  Výsledky a průběh seriálu včetně krásných fotografií můžete zhlédnout na webu stredecnipohar.cz. 

ČT Author Cup

18.10.2018 21:29

Sezónu bikemaratonů tradičně uzavřel ČT Author Cup. Třiadvacátý ročník této akce si nenechalo ujít zhruba 3500 startujících, jak z řad elitních závodníků, tak především cyklistických nadšenců všech věkových kategorií. V Jizerských horách panovalo ideální cyklistické počasí, které oproti některým z předchozích ročníků, slibovalo příjemnou tečku za sezónou.  Závod si nenechala ujít šestice "carláků". Trasu o délce 68 km absolvovali  a umístili se: v  juniorkách byly 5. Anna Benešová a 6. Maryanna Golinay, ve veteránech 6. Jirka Voňka, 14. Luboš Toman v kategorii do 50 let, mezi juniory 37. Marek Dvořák a v mužích 61. Lukáš Toman.

 
Záznam závodu bude vysílán na ČT Sport v neděli 21.10. ve 12:45.
                                                                        Lukáš Toman

Druhá polovina sezóny v podání členů oddílu Carla.kupkolo.cz

15.10.2018 16:16
 
 
V druhé polovině srpna a v  září se koná tradičně spousta zajímavých závodů, kterých se zúčastnili také královédvorští závodníci a sbírali pěkná, často pódiová umístění. 
18.8. se konal závod Manitou Železné hory zařazený do série Kolo pro život. Zde na kratší trati byli Luboš Toman 2.,  Lukáš Toman 10., dále jeli Jan Toman, Anna Benešová, Jirka Koblasa, Maryana Golinayová. 
25.8. se konal krásný závod Jestřebími horami Lesák cup se startem v Červeném Kostelci více v předchozím příspěvku.
Rallye Sudety se konal tradičně druhou zářijovou sobotu. Zde zvítězili na 60 km trase Karolína Bergerová a Jirka Voňka. na 30 km trase 3. místo Lukáš Fejk.  Na nejdelší trati byla třetí mezi ženami nad 40 let Lucka Blažková. Následující neděli jsme měli silné zastoupení v časovce na Špindlerovku - Špindlerovka cupu, zde jsme ze 7 závodníků obsadili 4x stupně vítězů - Luboš Toman, Jirka Voňka, Anna Benešová a Maryanna Golinayová.
Víkend 15.-16.9. patřil Novopackému maratonu a Memoriálu Oldřicha Máchy v Josefově. V Nové Pace se také dařilo. Na krátké trase byl první Luboš Toman, Jirka Koblasa a Anna Benešová. Druhý Lukáš Toman a třetí Maryanna Golinayová. Čtvrtý Lukáš Fejk. Na dlouhé trase vyhrál Jirka Voňka, 9. Pavel Kubín. V pevnosti Josefov na tradičním XCčku byli na bedně Holanová Anežka,  Bergerová Karolína , Maryana Goliney, Benešová Anna. Dále jeli Koblasovi, Lukáš Toman, Munzarovi, Marek Dvořák a Holan Matěj.
Dále jsme naše závodníky mohli vidět na Krkonošské 70tce, závodě tříčlenných družstev, kde byly třetí naše ženy a s Kasper Swix týmem zvítězil Luboš Toman. Zastoupení jsme měli také na terénním triatlonu Mácháčský pohodář, kde byl Lukáš Toman 13. v mužích. Ten naše barvy hájil také na silničním závodě Velká cena Kola Svorada v Brně na Masarykově okruhu a  na silničním kritériu na Lopatárně - Plzni, patřícího do kriterijního seriálu Giant liga. 
                                                Lukáš Toman

Půlmaraton v Benešově u Semil

13.10.2018 21:31

V Benešově u Semil se běžel tradiční půlmaraton. Tohoto závodu se zúčastnil i  náš Milan Pešek, který obsadil výbornou stříbrnou pozici.

 

Memoriál O. Máchy - Josefov

17.09.2018 21:23

Členové dvorského oddílu byli opět úspěšní
Tuto neděli se konal již tradiční cyklistický závod v cross country, který se konal v Josefově pod názvem Memoriál Oldřicha Máchy. Velice technicky náročná trať obsahovala spoustu prudkých výjezdů a sjezdů, kořenitých pasáží, toček kolem stromů, průjezdů katakomb a mostků, což prověřilo zdatnost nejednoho jezdce. Mezi všemi závodníky byly vidět i naše červenobílé barvy. Bylo nás tu opravdu hodně a k tomu jsme byli i úspěšní.
 

7. místo Maja Munzarová (kat. Předškolní)
1. místo Anežka Holanová (Minižákyně)
5. místo Matěj Holan (Minižáci)
10. místo Jan Munzar (Žáci 1)
2. místo Anna Benešová (Žákyně 2)
5. místo Jiří Koblasa (Žáci 2)
6. místo Marek Dvořák (Žáci 2)
1. místo Goliney Maryana (Kadetky)
1. místo Karolina Bergerová (Ženy)
2. místo Luboš Toman (Příchozí)

7. místo Jiří Koblasa (Veteráni 1)
7. místo Lukáš Toman (Muži)

Po dotazu Aničky a Goliney zda se závod líbil, i když bylo zjevné, že se tratí protrápily, odpověděli, že se jim to líbilo a chtějí na sobě dále pracovat a zlepšovat se! Což je pro mě ta nejhezčí odpověď.
Takže ženy v týmu se rozhodně neztratí
.

 

Karolina Bergerová

 

Cyklomaraton Hradec Králové a Malevil

25.06.2018 20:29

 V uplynulých dvou víkendech se konaly dva rozdílné závody, odlišné svým profilem a technickou náročností. 3.6. Cyklomaraton v Hradci Králové, kde byli na 30 km trati 1. v juniorkách Maryana Golinay, 2. Luboš Toman, 6. Lukáš Fejk, taktéž 6. David Voňka, 9. Standa Heczko, 12. Lukáš Toman, dále se zúčastnili, věkem ještě žáci Mára Dvořák a Honza Munzar.

 

9.6. patřilo závodu s mezinárodní účastí, tradičnímu Malevil Cupu v Lužických horách. Oblíbený také německými závodníky, jelikož se část jede i po území Německa. Oprati trati v Hradci Kralové zde téměř nenajdeme rovinu a lehký úsek. Trať stěžovalo také vedro a dusno, jen poslední závodníci na 100 km trati měli tu radost dojíždět v bouřce a krupobití. "Carláci" byli zastoupeni na trase 25 km - 12.Honza Munzar, 45 km trať - 7. Dominik Koudelka, 20. Jan Toman a na 65 km - 28. Lukáš Toman.
 
Záznam můžete skouknout na ivysilani zde:

Jičínská 50 - 26.5.2018

30.05.2018 21:52

V sobotu jsme společně vyrazili na pěkný závod na horských kolech Jičínská 50. Pravé letní počasí přivítalo ve všech věkových kategoriích 700  závodníků, z nichž téměř dvacítka byla z našeho oddílu Carla.kupkolo.cz.

Tentokráte jsme na závody nejeli samostatně, ale zapůjčenými auty našeho sponzora Kupkolo.cz. Po přihlášení na závody jsme se sešli ke společnému focení. Potom jsme si jeli projet část trati, hlavně podjezd pod silnicí spojený s průjezdem potoku a poslední cca 2 km. V 10 hod jsme se postavili na start. Závod byl už od začátku rychlý, naštěstí se ve velkém balíku závodníků obešel bez větších pádů. Na cca 15. km začala kopcovitá část. Stoupání na Bradlec, kolem Kumburku, opět Bradlec a pak dlouhé stoupání až k nejvyššímu bodu na kopci Tábor dokonale prověřila všechny, kteří se odhodlali na delší trasu 50 km. Nejhezčí část čekala až v poslední části. Krásné rychlé sjezdy proložené propracovanými traily musely bavit snad každého. No a na závěr dojezd po rovině završený upraveným technickým dojezdem v prostoru náměstí.

Delší trať vyhrál opět zkušený maratonec Krystián Hynek, který zde vyhrál už potřetí. Za další 4 minuty poté dorazili v těsném závěsu jeho pronásledovatelé Filip Adel a Michal Kaněra. Na této trase jsme měli i my medailová umístění. Nejlepšího umístění zde vybojovala Karolína Bergerová, která zde ve velké konkurenci skončila druhá. Mimochodem svou formu potvrdila v úterý na kritériu Pražské schody. Druhé místo mezi nejstaršími veterány bral i Jirka Voňka.

Ještě více umístění na bedně jsme měli na kratší jednodušší trati. Celkově druhý, ale ve své kategorii vyhrál Luboš Toman, jeho synové Lukáš a Honza skončili na 2 a 3. místě. Juniory po velmi pěkném výkonu vyhrál Dominik Koudelka. Třetí místo vybojoval ještě Jirka Koblasa starší.

Další výsledky našich:

50 km: 9. místo Pavel Kubín

37. Lukáš Fejk

46. Luděk Novotný

25 km: 4. místo Petra Čeřovská

5. místo Standa Heczko

8. místo Láďa Krebs

23. Jirka Koblasa ml.

25. Honza Munzar

13. Maryana Goliney

14. Anna Benešová

 

výsledky

fotky

 

Nabitá polovina května

21.05.2018 12:58

O víkendu závodníci našeho oddílu bojovali na více frontách.

V sobotu se v nedaleké Úpici jel obnovený maraton na horských kolech Apache Jestřebí hory obohacený o doprovodný program  a dětské závody. Hnedle v těch dětských jsme měli dvojí zastoupení a to v podobě dvojčat Holanových. Anežka skončila druhá a Matěj na třetím místě.

Dospěláci měli na výběr ze tří tratí, z nichž největší úspěchy jsme měli na střední 58 km dlouhé. Mezi ženami nad 40 let zvítězila Lucka Blažková a druhý mezi nejstaršími veterány skončil Jiří Voňka.

Výsledky dalších našich:

střední trať 38 km: 6. místo Honza Lukeš

5. místo Jirka Koblasa st.

11. místo Jirka Koblasa ml.

23. Standa Heczko

dlouhá trať 105 km: 21. místo Luděk Novotný

Na krátké trati nedokončil závod Radek Marek, který skončil po pádu se zlomenou klíční kostí.

výsledky Apache Jestřebí hory

 

Druhá polovina  závodníků oddílu se ve stejný den účastnila ABB Cupu v Jablonci nad Nisou

Jak to vypadalo tam nám popsala druhá žena do 40-ti let na delší trase Karolína Bergerová:

“Sobota a zase závody. Po dlouhé době opět xcm, a hned na tak krásné a náročné trati. Proto jsem se na dnešní den těšila.

Abb Cup patří, a bude patřit, mezi mé oblíbenější podniky.... i když se na něm tak trápím...

Jako předloni, loni i dnes jsem myslela, že vypustím duši hned v prvním kopci a pak v dalších x na všechny možné rozhledny....do cíle jsem se ale vždycky dostala "oujee"

Jako loni jsem obsadila kráásné 2.místo ,opět za Denčou Skrbkovou (ještě štěstí, že Pavla Havlíková je v jiné kategorii.. uuf)

Tentokrát jsem Denču ale trochu trápila pár kilometrů až na Špičák. A pak...no comment.

To je rozhodně posun k lepšímu. Jsem sice spráskaná jak pes, ale spokojená. A votom to je, ne?!”

 

Na krátké trase vybojoval 2. místo ještě Luboš Toman, 6. místo Lukáš Toman, 7. místo Honza Toman, 8. místo Anička Benešová, 9. místo Maryana Goliney a 22. místo Marek Dvořák...

Výsledky ABB Cup


V neděli se jel ještě bajkový Author Bezděz a silniční časovka v rámci Dobrušského poháru.

Na Bezdězu byl třetí opět Luboš Toman, 7. Lukáš Toman a 35. Kuba Hebelka.

Na silniční časovce jsme měli 2 zástupce a oba na bedně. 2. místo obsadil mezi juniory David Voňka a 3. místo v nejstarších veteránech Luboš Lacina….

Záznam z nedělního Bezdězu poběží na ČT Sport ve čtvrtek v 16:45 a v sobotu v 12:55.

 

Závodilo se i v týdnu:

V úterý se jel Hradecký pohár - Karolína Bergerová a sourozenci Holanovi. Ve středu se jela časovka do vrchu na Černou horu, kde červenobílé barvy hájili 4 závodníci. Lukáš Toman si dal ve středu kritérium Táborské okruhy, zařazené do plzeňské série silničních kritérií - Giant ligy. Čtvrtek patřil cross country závodu Medvědín ve Špindlerově Mlýně zařazený do znovuobnoveného Krkonošského poháru, závod spolupořádal Luboš Toman a na podpoře se podílel i náš sponzor kupkolo.cz.


A příští víkend nás čeká závod s velkou oddílovou účastí Jičínská 50!

 
 
Záznam z nedělního Bezdězu poběží na ČT Sport ve čtvrtek v 16:45 a v sobotu v 12:55.

Kolo pro život - Mladá Boleslav

16.05.2018 04:01

Další ze závodů ze série Kola pro život měl zastávku v sobotu 12.5. v prosluněné Mladé Boleslavi. Na startu se objevila sedmička královédvorských závodníků, kteří si poměřili síly na kratší 34 km trase s převýšením 600 výškových metrů. Nejlépe se dařilo nejstaršímu ze sedmičky závodníků, Luboši Tomanovi, který si i přes nepříjemný karambol v půlce závodu dospurtoval pro 2. místo v kategorii. Čtveřice závodníků bojovala v kategorii 17-29 let. Alergik Lukáš Toman dojel na 18. místě. Letošní ouverturu si v Boleslavi odbyli kulturista Jan Toman na 21. místě.  Jakub Hebelka na 40. místě - Kuba měl závodit už na 50 Českým rájem, ale před startem mu nějací lumpové ukradli kolo. Dále Standa Heczko se po zimní skialpinistické sezóně rozjel k 46. fleku. Z něžného pohlaví nás reprezentovaly kadetky Anička Benešová a Marianka Golinayová na 8. respektive 9. místě. 

                                                                Lukáš Toman

 
Záznam závodu můžete shlédnout na ČT  Sport ve čtvrtek 17.5. v 13:05 hodin středoevropského času.

Mistrovství Královéhradeckého kraje v časovce do vrchu - Benecko 2018

15.05.2018 03:40

Medailová nadílka pro cyklisty Carla.kupkolo.cz

Minulý týden se jela časovka do vrchu z Vrchlabí na Benecko. Tato časovka byla ale trochu víc, bojovalo se na ní i o tituly Mistra Královéhradeckého kraje. Na kratší trati pro mladší žáky i na dlouhé s cílem až u hotelu Žalý se dohromady sešlo více než 100 závodníků, bohužel s menším zájmem o medaile.

Pro náš oddíl Carla.kupkolo.cz to byl ale den vítězný. Závodníci našeho oddílu vybojovali celkem 8 medailí. Mistři kraje v časovce do vrchu pro letošní rok jsou ve svých kategoriích Jan Lukeš, Aneta Khýrová, Luděk Novotný, Milan Pešek a Jiří Voňka. Vicemistři kraje jsou David Voňka, Lukáš Fejk a bronzovou medaili vybojoval Luboš Lacina.

fotky ze závodu

1 | 2 >>