Zpravodajství 2022

Prima Cup 2022

07.10.2022 00:22

Asi největší celorepublikový seriál maratonů na horském kole Prima Cup je za námi a tak si ho stručně zrekapitulujeme:

Tyto závody jsou po celé republice a tak jsou i velice náročné na čas ale i finance. I přesto si Jirka Koblasa vybral tyto závody jako svůj hlavní cíl. Sice se mu nevydařil ten nejdůležitější závod – Mistrovství republiky na Dolní Moravě, kde skončil po technických problémech těsně za medailí na 4. místě, ale celoroční dřinu zúročil do podoby celkového 2. místa v Prima Cupu. Spolu s dalšími oddílovými závodníky (Adam Ulvr, Lukáš Toman, Jakub Skalický…), kteří se také alespoň jednoho závodu zúčastnili, se postarali i o pěkný výsledek v pořadí týmů. V konkurenci téměř 900 týmů obsadili parádní 15. příčku a za sebou nechali spoustu kvalitních oddílů.

Úspěchy posledního srpnového víkendu

30.08.2022 15:18

O tomto víkendu se jely 2 závody, kde se ve větším počtu ukázali závodníci našeho týmu Carla.kupkolo.cz

Prvním z nic byl už tradiční Lesák Cup u Červeného Kostelce. Tento závod jsme si pro tyto týdny zvolili jako hlavní a taky to bylo vidět.

Dopoledne si zazávodili ti nejmladší a svou první zkušenost při reprezentaci oddílu si zde odbyli naše nové akvizice: Kuba a Vojta Raizerovi a Kuba Schejbal. Reprezentovali nás také dlouhodobí členové oddílu.

Výsledky dětí:

Kuba Schejbal – po defektu 9. místo

Tadeáš Ulvr    - 6. místo

Vojta Raizer   - 10. Místo

Šimon Kulveit – 11. místo

Kuba Raizer    - 15. místo

 

V kategorii dospělých jsme měli podobné zastoupení. Tam byla dokonce většina závodníků na stupních vítězů:

Krátká trasa 20 km:

Radek Marek          - 2. místo

Adam Ulvr              - 3. místo

Jirka Koblasa          - 1. místo

Jirka Voňka             - 1. místo

 

Dlouhá trať 40 km:

Luboš Toman           - 2. místo

Lukáš Toman           - 15. místo

Věřím, že si tento závod všichni užili

Fotografie od Hanky Maršíkové zde:

 

Především silničáři měli svůj vrchol v neděli na Velké ceně Hradce Králové. Technicky náročné okruhy dokonale prověřili trojici našich závodníků. Skvělé 3.místo vybojoval Lukáš Fejk. Na desáté pozici se umístil David Voňka a hned za ním dojel jedenáctý Lukáš Toman.

Fotografie od Ivo Rejchrta zde:

Děkujeme všem za skvělou reprezentaci oddílu

 

Jičínská 50 i letos na vítězné vlně

25.05.2022 09:51

V sobotu 21. 5. nás bylo na 17. ročníku Jičínské 50 opět vidět, cinkalo to pěkně:-) Bouřka v předvečer závodu trať sice lehce poznamenala, to nás však neodradilo postavit se na start. Červené dresy bylo vidět v dětských i juniorských kategoriích. A nevedly si vůbec špatně, na krátké trase Jakub Skalický skončil ve slušné konkurenci 5. a Tobiáš Kulveit 11. Adam Ulvr si dal 50 km a vyjel si 7. příčku v konkurenci mnohem starších závodníků.. 

 

Na stupně vítězů vystoupali: 

25 km trať:

1. místo Radek Marek kat. M49, 2. absolutně

2. místo Gábina Slabá kat. Ž40, 4. absolutně

2. místo Jirka Voňka kat. M69

 

50 km trať: 

1. Anna Benešová v juniorkách

2. místo Luboš Toman, kat. M59

fotky: 

 

V neděli jsme si ještě dali XC v Záhornici, kde Gábina Slabá získala zlato v Ž Master a Jirka Voňka stříbro v M60+. Radek Marek bral bohužel bramboru.

fotky:

 

Luděk Novotný si vyzkoušel i trasu extrémního 203 km dlouhého bajkového závodu s převýšením přes 5500m.

 

Skvěle si vede i Jirka Koblasa, který se pravidelně účastní závodů Českého poháru v MTB maratonec, kde se umísťuje na nejvyšších příčkách a v sobotu mu budeme držet pěsti, kdy bude opět usilovat o medaili na Mistrovství republiky.

fotky

 

Nebyly to jediné závody, kde se naši závodníci ukázali. Aneta Khýrová úspěšně kombinuje běh s cyklistickými závody a není problém pro ni během víkendu zvládnout i 3 závody a všechny na pódiu!

 

A protože se sezóna rozběhla naplno, určitě budeme dál informovat o úspěších závodníků týmu Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem