Zpravodajství 2015

Novoroční vyjížďka

29.12.2015 03:38

 

 
 

Rallye Sudety

17.09.2015 13:39

V tradiční zářijový víkend se jel poslední závod Českého poháru XC maratonů Rallye Sudety. Letos poprvé ve 3 distancích. Kromě tradiční dlouhé trati s největší účastí se jela ještě 60-ti a nově i 30-ti km trať. Většina ale dala přednost té nejdelší 113-ti km trase, která je pro všechny velkou výzvou. Počasí přálo a tak se zde opět sešla slušná účast.

Nejdelší trať poprvé vyhrál Jan Škarnitzl, který se jako jediný dostal pod 5 hodin. Druhý dojel i přes kolizi s divačkou Kuba Šilar a třetí byl Filip Adel. Náš oddíl tady tentokrát neměl početné zastoupení, ale přes to to byla pěkná umístění. Pavel Kubín dojel v kat. M30 na 50. místě, ale hlavně Lucka Blažková brala s časem lehce přes 8 hodin stříbro mezi ženami nad 40 let . A takhle to viděla Lucka: " Ráno v 8hodin 13 stupňů, po hodině se začalo oteplovat, přebytečné oděvy jsme postupně odkládali na občerstvovačkách a užívali krásnou trasu okolo Teplic.  Letos 113km, 3950m převýšení. Na startu kolem 1000 závodníků. Jelo se mi skvěle, 8hodinová dřina na bednu. Druhé místo v kategorii, celkově z žen 8.místo."

Medailovou pozici jsme obsadili i na nejkratší 33 km dlouhé trati. Mužskou kategorii tady vyhrál Lukáš Fejk.

výsledky

video ČT

fotky od Lucky

Krkonošská 70 MTB

08.09.2015 03:48
Vítězství ve smíšených družstvech...

První zářijový víkend se v Jánských Lázních konal tradiční závod tříčlenných týmů ČEZ Krkonošská 70.

V kategorii 70km MIX nás reprezentoval Jakub Kosina a Martin Šubr, kteří společně s Monikou Tučkovou (Ghost-Mitas) ovládli tuto kategorii. 
Luděk Novotný jako součást firemního týmu Kimberly-Clark Jaroměř obsadil 4. místo na 40km trase. Marek Munzar obsadil 5. místo v kategorii párů, rovněž na 40km trase.

                                                                                         
Fotka uživatele Carla.Kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem.

                                                                            Martin Šubr

Víkendové závody předposledního prázdninového víkendu

27.08.2015 17:53

Předposlední prázdninový víkend byl pro naše barvy rozdělený do dvou závodů - bajkového Bike Babí léto v Hrádku nad Nisou a silničního závodu Dobruška-Nedvězí.

Suverénní vítězství Tomáše Bergera na 50 km trati..

V 11 hodin odstartoval hlavní závod MTB maratonu Bike Babí léto s necelými 300 účastníky ve startovním poli různorodé úrovně a národnosti. Nejmladšímu bylo teprve 13. let, nejstaršímu dokonce 67. let! Mezi „nejvzácnější“ závodníky patřila závodnice z Nového Zélandu či hejtman Libereckého kraje. Letošní ročník neměl ve startovní listině vyloženého favorita. Obhájce vítězství z předešlého ročníku Jan Matoušek navíc z technických důvodů závod nedokončil. Skupina největších adeptů na vítězství jela pospolu až k dělení tras. Na 50 km trati se v čele osamostatnil Tomáš Berger, kterého společně pronásledovali Hendrich Zdeněk, Buri Vojtěch a Brňák Jan. Tomáš  Berger svůj šesti minutový náskok uhájil a radoval se suverénně z vítězství. Jeho tři pronásledovatelé se vešli v cíli do 13 sekund. 

Na 80 km trati jeli dlouho vyrovnaně Strnad Aleš s Filipem Rydvalem. Aleš Strnad nakonec Filipa „urval“ a zvítězil s náskokem jedné minuty. Za nimi se odehrával souboj o třetí příčku, který vyústil v nečekanou pointu. Kohl Martin i Farář Jan proťali cílovou čáru v naprosto shodném čase s přesností na setiny sekundy a na stupních vítězů tedy stáli oba. Čvrtý mezi muži skončil Kuba Kosina.

výsledky

 

Těžký kopcovitý silniční závod Dobrušského poháru

V neděli se jel poslední silniční závod Dobrušského poháru Dobruška-Nedvězí. 63 km s převýšením 1300 m hovoří za vše. 2 kopcovité okruhy s cílovým 2,5km dlouhým prudkým kopcem prověřilo všechny účastníky. Hlavní závod vyhrál skvělým výkonem Petr Javůrek z Loka, který jako jediný pokořil čas 1:52. Na druhém místě celkově dojel Ondra Ptáček a třetí skončil Petr pospíšil z Ghost Mitas. Na tomto závodě jsme měli i my početnou účast a vybojovali jsme i skvělá umístění.  Na zkrácené žákovské trati vyhrál suverénně Kuba Hák. Nejlepší umístění na hlavní trati vybojoval Milan Pešek, který obsadil výbornou stříbrnou pozici. Na třetím místě se mezi svými umístil Luboš Lacina. Čtvrté místo v mužích bral Lukáš Fejk a osmý ve Veteránech I byl Luděk Novotný.

výsledky

fotky od Hanky Maršíkové 

Eleven Bike maraton Příchovice

07.08.2015 18:01

Týmové vítězství oddílu CK Carla.kupkolo.cz

Na konci července se jel už 5. ročník náročného MTB maratonu v Příchovicích. Těžká kopcovitá trať v Jizerských horách dávala všem dostatečně zabrat, proto i časové rozdíly v cíli byli veliké. Závod patří k tzv. "rodinným závodům", kde se ho pravidelně účastní kolem 150 závodníků. Na začátku závodu ještě trať trochu zkropil déšť, ale pak už vládlo pěkné počasí. Proto si tento závod všichni plně užili...

Tohoto závodu se tradičně účastní i cyklisti oddílu CK Carla.kupkolo.cz a sbírají zde úspěchy. Letošní ročník vyhrál Michal Bubílek před Alešem Strnadem a třetím Honzou Martinem z Vrchlabí. Bohužel pro nás nepopulární celkové 4. místo vybojoval Tomáš Berger, který bral mezi elitou stříbro. Skvělých umístění bylo ale více. Ve svých kategoriích vyhráli všichni ostatní členové oddílu Martin Šubr, Luboš Toma i Lucka Blažková. Tyto výsledky vynesly týmu CK Carla.kupkolo.cz stříbro v soutěži družstev..

výsledky závodu

fotky

Kupkolo Podkrkonošský maraton

03.08.2015 12:46

Po roce zase ožily Lázně Bělohrad velkou cyklistickou akcí... Tradiční a dobře hodnocený Kupkolo Podkrkonošský maraton pořádaný našim oddílem si získává každým rokem větší oblíbenost. K tomu přispívají krásné, ale náročné trati, dobré zajištění, bohatá tombola od firmy Kupkolo.cz a letos také nádherné počasí... A také spíkrovské umění našeho moderátora....

Závod se jezdí ve  dvou distancích - 90 a 50 km. Tradicí jsou i dětské závody v prostoru parku Lázní Bělohrad, které jsou poslední 2 roky zároveň posledním dílem seriálu dětských závodů O nejlepšího cyklistu Královédvorska. Celkem se závodu zúčastnilo 820 závodníků.

O závodě jako takovém se nemá cenu nějak rozepisovat, ze závodu máme pořízeno spoustu fotek, který náležitě dokumentují průběh závodu, nadšení, odhodlání, ale taky třeba pády a únavu...

Takže jen v krátkosti: Dlouhou trať vyhrál Aleš Strnad před Tomášem Vagenknechtem a třetím Pavlem Gondou. Naši 2 zástupci zajeli také pěkně. Kuba Kosina 11. místo a Lucka Blažková byla mezi svými vrstevnicemi stříbrná.Krátká trať 50 km přinesla vítězství našemu Tomáši Bergerovi, který v závěru těsně udolal Františka Vagenknechta a Milana Černého. Na této trati jsme už měli více závodníků našeho oddílu a taky krásné výsledky: 6. celkově a 4, v kategorii dojel Pavel Kubín. Do první desítky celkově se letos probojoval náš ještě junior Martin Šubr, který bral v této kategorii stříbro. Vítězství mezi muži 40-49 let vybojoval Luboš Toman, který si jen odskočil od moderátorských povinností. Další výsledky našich: Lukáš Toman 8. v kategorii, 30. Kuba Hebelka, 38. Marek Munzar a 25. v "padesátníkách" i po větším pádu Milan Pešek...

výsledky: 90 km, 50 km  a dětské závody

Přes 2500 fotek najdete na facebooku Kupkola a ještě fotky od Lucky Blažkové

 

 

 

 

MTB Trilogy - extrémní MTB etapový závod

07.07.2015 16:56

Počátkem července se opět na Broumovsku a za hranicemi v Polsku jel extrémní MTB etapový závod, který je určitě nejnáročnějším závodem v tomto odvětví na našem území. Letos byl doprovázen ješě neskutečným vedrem s teplotami hodně přes 30 st. Prolog a 3 etapy v délce přes 200 km a přes 8000 m nastoupaných nejrychleji zvládl loňský vítěz Michal Kaněra, který v celkovém pořadí porazil o více než půl hodiny Kubu Šilara. Bronz bral Ryan Sherlock. Poslední etapu - MTB Vraní hory, která se jela i jako samostatný závod celou odjela i naše Lucka Blažková. Ta 80-ti km trať zvládla za necelých 8 hodin jako pátá žena. A tady je její krátký komentář:

 "Ráno v 9h na startu bylo příjemně, kolem poledne se zatáhlo, malinko nám sprchlo, zahřmělo! ale nic víc - naštěstí! 

Borci Kaněra a spol. trať dlouhou 83km, 2780m převýšení, zdolali za 4:31:53h - nechápu. Já v klídku, pojala jsem to "Přežít a užít”, až za necelých 8 hodin jízdy, tedy pěšojízdy. Některé sjezdy byly jen pro Enduro! a ještě bez rozumu…
Jinak trať nádherná, úžasné místo, …sám  se tam nevydáš!!!"
 

Týmové vítězství na ABB Cupu v Jablonci

26.05.2015 06:49

Dne 23.5. 2015 se konal již 8. ročník ABB cupu v Jablonci nad Nisou. Závod, který se stává již tradiční součástí závodního kalendáře také královédvorských cyklistů. Dlouhá trasa 53 km je jednou z nejtěžších půlmaratonů v Čechách, jelikož vede přes 5 rozhleden v Jizerských horách. Na této trase se představilo hned několik našich závodníků. Tomáš Berger 4. v kategorii elite, Pavel Kubín 18. v kategorii 30-39 let a dále se odvážily na start také dvě naše ženy. Na nepopulárním čtvrtém místě skončila Lucka Blažková a na pátem místě po heroickém výkonu Karolína Bergerová. Za zmínku stojí také vítězství v týmech. Na krátké trati si pro třetí místa dojeli Lukáš Toman v mužích a sezonu zahájil třetím místem Lukáš Joukal v juniorech. Nestárnoucí Luboš Toman bral mezi muži nad 30 let 4. místo. Následující víkend bude nabitý. V našem regionu se koná několik závodů. Například Jičínská 50, Kolo pro život v Úpici či Okolohradce, kterých se zúčastní také naši závodníci.

                                                                    Lukáš Toman

výsledky: 33 km, 55 km

Pěkný opožděný vstup do sezóny pro Tomáše Bergera

19.05.2015 14:01

O víkendu se konal další z řady Author maratonů a tím byl tentokrát Author 50 Bezděz. Závodníky doprovázelo příjemné slunečné počasí a i trať byla suchá a rychlá... Po hodině a půil se ukázal v cíli jako první Martin Splítek. Co těší nás je, že 2. místo vybojoval Tomáš Berger. Pro něho ro byl první závod této sezóny. Dobře nás také reprezentovala rodina Tomanů. Především starší Luboš si dojel skvělým časem pro 2. místo mezi muži nad 40 let. Mladší Lukáš obsadil v kategorii Elite 8. místo.

výsledky: Elite, M40-49

 

Ratibořický MTB maraton

26.04.2015 17:30

 O minulém víkendu byla zahájena maratonská sezóna i u nás v regionu. V Úpici startoval tradiční Ratibořický maraton. Počasí slibovalo i nějakou tu sprchu, přesto se na startu sešlo téměř 500 závodníků. Nakonec jsme se dešti nevyhnuli, ale naštěstí nebyl tak intenzivní, aby se trať výrazně rozbahnila. 

Na startu se sešla kvalitní konkurence, Nejvíce sil měla dvojice Michal Kaněra a Kuba Šilar. Třetí dojel s odstupem Martin Splítek. 

Na závodě se ukázalo i hodně našich borců. Celkově nejlépe dojel Kuba Kosina, který dokončil na 35. místě a 14. v kategorii mužů. V této kategorii dojel ještě 35. Lukáš Toman a 43. Lukáš Fejk. Větší úspěchy jsme zaznamenali v jiných kategoriích. Tak třeba Lucka Blažková vybojovala stříbro v kategorii žen nad 40 let. Výborně zajel i Luboš Toman a bral bronz mezi muži nad 40 let. Zanedbatelná nejsou ani 4. místa Martina Šubra v juniorech nebo Karolíny Bergerové mezi ženami. A tady jsou další výsledky našich: Honza Toman - 9. místo, Luděk Novotný - 35. místo.

Výsledky hlavního závodu zde 

Nejlepší výsledek ale zaznamenal na kratší trati 12 km Kuba Hák, který potvrdil svou skvělou kondici a s přehledem vyhrál ŽÁCI I.

výsledky 12 km.zde

Fotky od Hanky Maršíkové

1 | 2 >>