MTB Trilogy - extrémní MTB etapový závod

07.07.2015 16:56

Počátkem července se opět na Broumovsku a za hranicemi v Polsku jel extrémní MTB etapový závod, který je určitě nejnáročnějším závodem v tomto odvětví na našem území. Letos byl doprovázen ješě neskutečným vedrem s teplotami hodně přes 30 st. Prolog a 3 etapy v délce přes 200 km a přes 8000 m nastoupaných nejrychleji zvládl loňský vítěz Michal Kaněra, který v celkovém pořadí porazil o více než půl hodiny Kubu Šilara. Bronz bral Ryan Sherlock. Poslední etapu - MTB Vraní hory, která se jela i jako samostatný závod celou odjela i naše Lucka Blažková. Ta 80-ti km trať zvládla za necelých 8 hodin jako pátá žena. A tady je její krátký komentář:

"Ráno v 9h na startu bylo příjemně, kolem poledne se zatáhlo, malinko nám sprchlo, zahřmělo! ale nic víc - naštěstí!

Borci Kaněra a spol. trať dlouhou 83km, 2780m převýšení, zdolali za 4:31:53h - nechápu. Já v klídku, pojala jsem to "Přežít a užít”, až za necelých 8 hodin jízdy, tedy pěšojízdy. Některé sjezdy byly jen pro Enduro! a ještě bez rozumu…
Jinak trať nádherná, úžasné místo, …sám  se tam nevydáš!!!"