Rallye Sudety

17.09.2015 13:39

V tradiční zářijový víkend se jel poslední závod Českého poháru XC maratonů Rallye Sudety. Letos poprvé ve 3 distancích. Kromě tradiční dlouhé trati s největší účastí se jela ještě 60-ti a nově i 30-ti km trať. Většina ale dala přednost té nejdelší 113-ti km trase, která je pro všechny velkou výzvou. Počasí přálo a tak se zde opět sešla slušná účast.

Nejdelší trať poprvé vyhrál Jan Škarnitzl, který se jako jediný dostal pod 5 hodin. Druhý dojel i přes kolizi s divačkou Kuba Šilar a třetí byl Filip Adel. Náš oddíl tady tentokrát neměl početné zastoupení, ale přes to to byla pěkná umístění. Pavel Kubín dojel v kat. M30 na 50. místě, ale hlavně Lucka Blažková brala s časem lehce přes 8 hodin stříbro mezi ženami nad 40 let . A takhle to viděla Lucka: " Ráno v 8hodin 13 stupňů, po hodině se začalo oteplovat, přebytečné oděvy jsme postupně odkládali na občerstvovačkách a užívali krásnou trasu okolo Teplic.  Letos 113km, 3950m převýšení. Na startu kolem 1000 závodníků. Jelo se mi skvěle, 8hodinová dřina na bednu. Druhé místo v kategorii, celkově z žen 8.místo."

Medailovou pozici jsme obsadili i na nejkratší 33 km dlouhé trati. Mužskou kategorii tady vyhrál Lukáš Fejk.