Nabitá polovina května

21.05.2018 12:58

O víkendu závodníci našeho oddílu bojovali na více frontách.

V sobotu se v nedaleké Úpici jel obnovený maraton na horských kolech Apache Jestřebí hory obohacený o doprovodný program  a dětské závody. Hnedle v těch dětských jsme měli dvojí zastoupení a to v podobě dvojčat Holanových. Anežka skončila druhá a Matěj na třetím místě.

Dospěláci měli na výběr ze tří tratí, z nichž největší úspěchy jsme měli na střední 58 km dlouhé. Mezi ženami nad 40 let zvítězila Lucka Blažková a druhý mezi nejstaršími veterány skončil Jiří Voňka.

Výsledky dalších našich:

střední trať 38 km: 6. místo Honza Lukeš

5. místo Jirka Koblasa st.

11. místo Jirka Koblasa ml.

23. Standa Heczko

dlouhá trať 105 km: 21. místo Luděk Novotný

Na krátké trati nedokončil závod Radek Marek, který skončil po pádu se zlomenou klíční kostí.

výsledky Apache Jestřebí hory

Druhá polovina  závodníků oddílu se ve stejný den účastnila ABB Cupu v Jablonci nad Nisou

Jak to vypadalo tam nám popsala druhá žena do 40-ti let na delší trase Karolína Bergerová:

“Sobota a zase závody. Po dlouhé době opět xcm, a hned na tak krásné a náročné trati. Proto jsem se na dnešní den těšila.

Abb Cup patří, a bude patřit, mezi mé oblíbenější podniky.... i když se na něm tak trápím...

Jako předloni, loni i dnes jsem myslela, že vypustím duši hned v prvním kopci a pak v dalších x na všechny možné rozhledny....do cíle jsem se ale vždycky dostala "oujee"

Jako loni jsem obsadila kráásné 2.místo ,opět za Denčou Skrbkovou (ještě štěstí, že Pavla Havlíková je v jiné kategorii.. uuf)

Tentokrát jsem Denču ale trochu trápila pár kilometrů až na Špičák. A pak...no comment.

To je rozhodně posun k lepšímu. Jsem sice spráskaná jak pes, ale spokojená. A votom to je, ne?!”

Na krátké trase vybojoval 2. místo ještě Luboš Toman, 6. místo Lukáš Toman, 7. místo Honza Toman, 8. místo Anička Benešová, 9. místo Maryana Goliney a 22. místo Marek Dvořák...

Výsledky ABB Cup

V neděli se jel ještě bajkový Author Bezděz a silniční časovka v rámci Dobrušského poháru.

Na Bezdězu byl třetí opět Luboš Toman, 7. Lukáš Toman a 35. Kuba Hebelka.

Na silniční časovce jsme měli 2 zástupce a oba na bedně. 2. místo obsadil mezi juniory David Voňka a 3. místo v nejstarších veteránech Luboš Lacina….

Záznam z nedělního Bezdězu poběží na ČT Sport ve čtvrtek v 16:45 a v sobotu v 12:55.

Závodilo se i v týdnu:

V úterý se jel Hradecký pohár - Karolína Bergerová a sourozenci Holanovi. Ve středu se jela časovka do vrchu na Černou horu, kde červenobílé barvy hájili 4 závodníci. Lukáš Toman si dal ve středu kritérium Táborské okruhy, zařazené do plzeňské série silničních kritérií - Giant ligy. Čtvrtek patřil cross country závodu Medvědín ve Špindlerově Mlýně zařazený do znovuobnoveného Krkonošského poháru, závod spolupořádal Luboš Toman a na podpoře se podílel i náš sponzor kupkolo.cz.

A příští víkend nás čeká závod s velkou oddílovou účastí Jičínská 50!