První jarní závody roku 2024

03.05.2024 15:47

Duben je měsíc prvních jarních cyklistických závodů, ale také již rozběhnuté běžecké sezóny.

Oddílovou činnost jsme zahájili tradiční Jarní prázovkou, kde jsme se v letním počasí sešli na společné přivítání sezóny. Společně jsme se po vlastní ose přemístili na sraz do Dobrušky, odkud jsme prvně na kole vytočili své motory na maximální otáčky a vyzkoušeli si, jak jsme přes zimu potrénovali. Potom ještě část oddílu odjela na soustředění do Toskánska. Zároveň jseme rozjeli tréninky pro naší mládež.

A pak už přišly první závody - prozatím hlavně časovky, kde se hlavně do vrchu ukazuje skvělá forma Radka Marka, který se pravidelně umísťuje v popředí.

Ve své kategorii dominuje i Jirka Voňka, který takto zužitkoval absolvované 2 soustředění v teple. Na rovinaté časovce v Pohoří se ukázali i Lukáš Fejk a Gábina Slabá.

Prvních závodů se zúčastnili i naše děti a to Hradeckého poháru. Tomáš Vogl a Kuba Schejbal už mají první letošní křest za sebou. 

Zúčastnili jsme se ale i běžeckých závodů, především domácího Safari běhu, Českého poháru do vrchu na Pomezky, kde Tomáš Vlček, Luděk Novotný a Tomáš Hak byli pravidelně na stupních vítězů. Tomáš navíc ještě vyhrál prestižní závod Ještěd Sky Race. A nemůžeme zapomenout ani na sestry Krušinovy, které se také zúčastňují a vyhrávají běžecké závody....

Fotky: