Medailový Kuks

16.04.2018 13:39

V sobotu 14.dubna jsme se v Kuksu rozloučili s přípravnými závody. Konaly se zde běžecké závody pro všechny kategorie věkové i výkonnostní, kterých se zúčastnily stovky závodníků. Protože je to místní závod, nemohly tam chybět ani naše barvy oddílu Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem. Na své si zde přišly i naše děti, pro které tu byli připraveny tratě od pár metrů po 1,5 km. Z našich dětí se závodu zúčastnila Anežka Holanová, a obsadila ve své kategorii mezi děvčaty 3. místo. O kategorii výše skončila na druhém místě ještě Lenka Novotná.

Dospělácké kategorie jsme obsadili ve dvou distancích a na obou s vynikajícími výsledky.

Nejlépe jsme dopadli na trati 10 km, kde se všichni naši umístili na bedně. Celkově třetí a v kategorii druhý skončil Lukáš Fejk, který se teprve pozdě v noci před závodem vrátil z náročného cyklistického soustředění na Mallorce. Na stejném stupínku skončila i Aneta Khýrová mezi ženami. A do třetice nám patří ještě vítězství Milana Peška v kategorii nad 50 let. Další účastníky v našem dresu jsme měli i na velice obtížné maratonské trati dlouhé 43 km vedoucí místními lesy až na Zvičinu a přes přehradu zpět. Skvělého úspěchu zde v našem dresu dosáhl Tomáš Hak, který doběhl celkově třetí a ve své kategorii obsadil stříbrnou pozici. Svůj první maraton zde absolvoval Luděk Novotný, který doběhl na 6. místě.

Přípravné období nám tímto skončilo a teď už se budeme soustředit především na cyklistiku.