Nabitý konec cyklistické sezóny 2021

13.10.2021 10:31

V srpnu, září  a v říjnu se konalo velké množství závodů, kterých se zúčastnili a nejen zúčastnili, ale  i  podávali kvalitní výkony naši závodníci. Hlavně v září se konalo v jeden den klidně až 5 závodů, což rozprostřelo naši účast na vícero míst, dle preferencí jednotlivých závodníků.

Začnu seriálem Kola pro život – 21. 8. se jelo Manitou Železné hory v Chrudimi – na céčku Luboš Toman 1. v kategorii, 4. celkově. Na Oderské Mlýnici na dlouhé trati byl 18. celkem a 6. v kategorii Lukáš Kraus. Na závěr série Kola pro život si na letišti v Ralsku doletěli pro stupně vítězů na dlouhé Lukáš Kraus 3., celkem 8., na krátké Luboš Toman 1. v kategorii, 9. celkem, dále Anna Benešová 4. a  Lukáš Toman taktéž bramborový.

Několika závody pokračoval také seriál Prima cup, kde je část závodů zařazena do Českého poháru v maratonu. Silesia maraton v Opavě za 4. Karolína Bergerová. Dlouhé Sudety si střihnul na 26. místě celkem a 10. v kategorii Pavel Kubín. 3. skončila Karolína Bergerová a letos premiérovou kategorii terénní duatlon vyhrála Aneta Khýrová v čase 9,5h. Na šedesátce brali druhá místa Lukáš Kraus a Jirka Koblasa. Na 35km trati vyhrál celkově starší žák Marek Rieger. Týden nato bylo MČR v maratonu – Harrachov – v kategorii 55+ bral 2. místo Jirka Koblasa, stal se tak vicemistrem republiky ve své kategorii. V ženách byla těsně pod stupni Karolína Bergerová. Ta na sv. Václava vyhrála cross country kritérium Gočárovy schody v Hradci Králové. Na městském závodě byl 8. Lukáš Toman  a 10. Luboš Toman.

Lesák cup v Červeném Kostelci  28. 8., opět moderovaný Lubošem Tomanem byl otvírákem Středečního poháru 2021. Zvítězil Kuba Sklalický , Jirka Koblasa a Jirka Voňka. Dalších závodů středečňáku se účastnila především klubová mládež.

Na krkonošské 70tce trojic byly královedvorské barvy také vidět. Zvítězili ženy ve složení Čeřovská, Khýrová, Piechová. Dále Karolína Bergerová v párech, Luboš Toman ve veteránech. Ve veteránech braly 2. místo Koblasa, Čermák, Winter. V ten samý den se konal Tour de Zeleňák v Rumburce, kde byl na dlouhé trati 10. Lukáš Toman.

Neobvykle ve stejný termín jako Sudety se jel Malevil cup, letos jako generálka na Mistrovství Evropy v maratonu 2022. Na 70 km trati byl celkově 13. Lukáš Toman, padesátku vyhrál Luboš Toman – celkově 9. a na třicítce vyhrála Anna Benešová a druhá byla Petra Čeřovská.

18. 9. se jel jeden z téměř domácích závodů – Novopacký maraton, kde vyhrál Luboš Toman a celkově skončil 5. na dlouhé trati. Na krátké byl 4. Lukáš Fejk.

25. 9. byl Luboš Toman vyslán na Maha cup do Čerčan, kde byl 5. celkem a vzkazuje, že kdo si chce užít přísný stojky a sjezdy, ať vyrazí příští rok Sázavě.

O den později se jel 23. ročníku Memoriálu Oldřicha Máchy v Josefově. Na tomto xcéčku v kulisách pevnosti Josefov se nás sešlo okolo deseti a zastoupení jsme měli téměř ve všech kategoriích. Vyhráli Anna Benešová, Karolína Bergerová, Luboš Toman, Lukáš Kraus, Holanová Anežka. Druzí byli Tadeáš Ulvr, Marek Rieger, Holan Matěj, třetí Milan Kuk.

Po roční odmlce se opět konal nejmasovější závod na horských kolech – ČT Author cup. Na start v Bedřichově v Jizerských horách se do mrazivého, ale slunečného rána postavilo na 3600 účastníků. Pro prestižní vítězství si v juniorkách dojela Anna Benešová. Luboš Toman spurtoval na 27. místě celkově a o necelou půl vteřinu dojel druhý v kategorii Luboš Toman.  Jirka Voňka dojel taktéž druhý v kategorii nejzkušenějších mazáků. V závodě byl také vidět celkově 11. Lukáš Kraus a 36. Lukáš Toman. Záznam závodu můžete shlédnout 17.10. od 11:20 na ČT Sport.

Kdo toho ještě nemá dost, tak si sezónu může prodloužit například v sobotu na Prima cupu v Hradci Králové nebo 23. 10. na Jesenickém surovci u Rakovníka. Pro fajnšmekry 20.10. a 27.10. Bike night series v Praze. Dále samozřejmě jedou cyklokrosy…

Lukáš Toma

Na Kkonošské 70tce trojic byly královedvorské barvy také vidět. Zvítězili ženy ve složení Čeřovská, Khýrová, Piechová, dále Karolína Bergerová v párech, Luboš Toman ve veteránech. Ve veteránech braly 2. místo Koblasa, Čermák, Winter. V ten samý den se konal Tour de Zeleňák v Rumburce, kde byl na dlouhé trati 10. Lukáš Toman.