Report

26.07.2023 15:07

Zpráva z MČR mládeže v silniční cyklistice 2023 konané v Lázních Bělohrad a Přibyslavi u Nové Paky

 

15. a 16. července pořádal oddíl Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové nad Labem Mistrovství republiky mládeže. Závod by rozdělený do dnů – 1. den časovka jednotlivců v Lázních Bělohrad a 2.den hromadný závod v Přibyslavi u Nové Paky-

Oba dva závody se uskutečnili za podpory Královéhradeckého kraje, pořádajících měst Lázně Bělohrad a Nová Paka, Českého svazu cyklistiky a partnerů pořádajícího oddílu Carla spol s r. o. a Kupkolo.cz .

 

 

Časovka jednotlivců

 

Rekordní teploty kolem 38 st. naštěstí nejsou pro krátkou časovku rozhodující a proto se na start postavilo téměř 250 závodnic a závodníků ve 3 kategoriích kluků a 3 kategoriích stejně starých děvčat ve věku do 16-ti let. Všichni se poměřili na stejné trati 14 km dlouhé z Lázní Bělohrad do Miletína a zpět. Nejstarší kadeti (16 let) tuto trať zvládli průměrnou rychlostí téměř 45 km/h a to trať není úplná rovina.

 

Kompletní výsledky zde:

 

 

 

 

Hromadný závod:

 

V neděli už nám počasí přálo o něco více. Teploty lehce nad 20 st., zataženo a jen občasné lehké přeháňky hlavně v začátku byli k závodníkům na této extrémně kopcovité těžké trati o dost přívětivější. Startovalo se od 10-ti hod od nejmladších po nejstarší. Ti završili závodní víkend závodem na 80 km. Bohužel tuto kategorii postihl v druhém kole hromadný pád ve velké rychlosti. Nakonec se vše obešlo bez hospitalizace v nemocnici a skončilo to pouze ošetřením. Po 45-ti minutách byl závod po pádu restartován a mohli být korunováni mistři republiky ve svých kategoriích.

 

Kompletní výsledky zde:

 

Fotky od Jaroslava Kociána z obou závodů zde:

 

videa z obou závodů zde: