Tropický Krakonošův cyklomaraton 2021

06.07.2021 14:58
Na start 8. ročníku Krakonošova cyklomaratonu, nejprestižnějšího cyklistického podniku v okolí, se 19. června 2021 vydalo 6 statečných v červeném. Krakonoš nám oproti loňsku, kdy pršelo a nahoře bylo 5 st. Celsia, dopřál opravdu teplé až tropické počasí. Už při staru v 10 hod teploměr ukazoval ke 30 stupňům. Na Pomezních boudách bylo pak 25 st.! Dostatek tekutin byla tedy nezbytnost doslova pro "přežití a zdárné dokončení závodu. Někteří vypily až 8 bidonů, což jen dokládá náročnost závodu. Tímto děkuji Míšovi za jejich skvělé podání na Stachelbergu. Závodníci mohli volit mezi dvěma délkami tras, a sice mezi 95 km či 142 km. Prvních cca 70 km bylo pro obě trasy společných.
Pro dlouhou se nakonec rozhodli dva. Radek Marek v kat. 40-49 let se s časem 4:37:15 hod umístil na skvělém 16. místě ze 138 mužů. Potvrdil tak svou formu z loňska, kdy byl 15. v kategorii. Dále skvěle zajel Lukáš Toman v kat. 30-39 let s časem 4:42:45 hod a obsadil 30. místo.
Na krátké 95 km trati obsadila Gabriela Slabá v kat. 40+ let krásné 3. místo v čase 3:24:59 hod. Dále Kateřina Bergerová bojovala v kat. 18-29 let a umístila se nakonec na 8. pozici v čase 3:27:26 hod. Mezi muži v kat. 30-39 let zajel skvěle Lukáš Fejk v čase 2:49:30 hod a skončil tak na 20. příčceJiří Voňka nás zastupoval v nejstarší kat. 60 a více let a v konkurenci potvrdil svou formu skvělým 3. místem za 3:23:34 hod.