Winter Cyklomaraton 2015

19.01.2015 18:59

Jak už bývá zvykem, v měsíci lednu se koná první závod série Cyklomaratontour MTB maratonů. Tím prvním byl 17.ledna 2015 Winter Cyklomaraton v Hradci Králové na Biřičce.

Už cestou tam bylo jasné, že se moc prášit od kol nebude. Vytrvalý déšť už před sartem ale neodradil téměř 300 nadšenců, kteří se zde postavili na start. První ze dvou 20-ti kilometrových okruhů početný peloton dostatečně roztrhal. Druhý okruh díky rozježděnému bahnu a sílícímu dešti dokonale prověřil síly a morálku všech…

Po více než hodině a půl vyhrál 40-ti kilometrovou trať Štěpán Schubert z Meridy, který jen těsně porazil Martina Horáka. Třetí byl Jakub Šulc.

Z našeho oddílu Carla.kupkolo.cz se tohoto maratonu zúčastnili 2 závodníci. Luděk Novotný obsadil celkovou 53. příčku a skončil 16. v kategorii nad 40 let, Radek Marek skončil na 76. místě a v kategorii nad 30 let obsadil 19. místo.