Zpravodajství 2021

Blátivý Žernovský bajk

01.07.2021 12:00

Blátivá, tak by se dala jedním slovem charakterizovat trať 19. ročníku Žernovského bajku, který přivítal 12. 6. 2021 šestnáct členů našeho týmu. Babiččino údolí, kterým se dopoledne před závodem přehnala bouřka, prověřilo nejen naši fyzickou, ale zejména psychickou kondici a techniku. I přesto jsme získali 5 medailových umístění, a to: Ulvr Tadeáš 2. místo v kat. kluci 6-7 let; Holanová Anežka 2. místo v kat. žákyně 10-12 let; Skalický Jakub 3. místo v kat. juniorů 17-18 let; Slabá Gabriela 2. místo v kategorii ženy 40+; Toman Luboš 1. místo v kat. muži 50-59.

 Pedálům zdar! 

fotky

První závody nové sezóny

06.06.2021 21:12

Sice později, ale přece nám začala cyklistická sezóna. Mezi první závody  je seriál časovek Jičínská cykloliga na které nás reprezentuje několik cyklisttů. Dobře rozjeté to v celkovém pořadí mají Marek Rieger mezi mladými a Gábina Slabá mezi ženami nad 40 let. Dobře závodí i další - Jirka Voňka  aJirka Koblasa, Kuba Skalický, Marek Radek a Lukáš Kraus.

Rozjel se i úterní Hradecký pohár, kde hned první závod Karolína Bergerová vyhrála. Ta svou vzrůstající formu potvrdila i v extra těžkém maratonském závodě zařazeného do mezinárodního kalendáře UCI na Dolní Moravě. Tam získala 5. místo mezi nejlepšími ženami. Na kratší trati vyhrál mezi juniory Lukáš Kraus.

Dnes se jel i Český pohár mládeže na silnici, ve kterém mezi staršími žáky zvítězil Marek Rieger!

A dnes se rozjel i Dobrušský pohár prvním XC závodem v Záhornici. Pěkná prášivá trať sedla Jirkovi Voňkovi, který byl 2., Radek Marek obsadil o vteřinu smolné 4. místo a Lukáš Fejk 5. místo.

 

Příprava na sezónu 2021

14.04.2021 20:28
Cyklistická sezóna 2021 bude stejně jako sezóna 2020 opět netradiční. Závody se pomalu posouvají na letní a podzimní termíny, kdy doufejme bude na výběr mnoho závodů v relativně krátkém čase. Základem ke kvalitnímu závodění je dobrá zimní - jarní příprava.
Letošní zima byla i v Podkrkonoší příznivá běžeckému lyžovaní, kdy tratě byly připravené na mnoha místech. Přípravu na lyžích, ať na běžkách, tak na skialpech využívala či stále využívá většina členů týmu. Sněhové podmínky na hřebenech hor jsou stále perfektní.
Nicméně nyní je kilometry potřeba najezdit hlavně na kole. Zpestřením přípravy rozhodně byla a stále je pandemická situace, ale kde je vůle, tam je i cesta...
Šestice členů týmu odjela od 1.4. do 12.4 najíždět kilometry na španělský ostrov Mallorka, kde jsou ideální podmínky pro trénink, jak pro profesionály, tak pro amatéry tzv. hobíky. Ve složení Lukáš Toman, Luboš Toman, Kuba Lukeš, Mára Dvořák, Anna Benešová, Mary Golinay + členové dalších klubů hlavně z Bike týmu Špindlerův Mlýn, z Nové Paky najeli kvalitní kilometry ve skupině a v příjemném počasí. Mallorka nabízí jak "odpočinkové " roviny, tak pohoří Serre de Tramuntana s mnoha zajímavými kopci a výhledy např. Sa Calobra, Soller, Port de Valdemossa, Cap de Formentor, San Salvador, Randa, Cala Pi... V sedle bicyklu také člověk pozná mallorské památky, zajímavosti, ostrovního život a restaurace, kavárny a bistra po cestě :). Většina zvládla ujet přes 1 000km s převýšením přes 10 000m výškových. Pro zajímavost data Lukáše Tomana - 1 422km, 17 506 m nastoupáno, 5,5 km naplaváno. O organizaci se postarali - hlavní organizátor Luboš Toman, šéf manager a rizikový manager Lukáš Diblíček s asistentem Michal "Contador" Diblíček.
 
                                                                                           Lukáš Toman - redaktor 
 
 
 
 
 
 
<< 1 | 2